Bilgi Havuzu

2024 TYT Tarih Kaynak Kitap Önerileri – Yeni Nesil

2024 TYT Tarih Kaynak Kitap Önerileri – Yeni Nesil. 2024 YKS hazırlanan adaylar YKS tüm dersler gibi 2024 TYT Tarih için hangi kitapları almalıyım? En iyi TYT Tarih Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerileri 2024 araştırmakta. Bizde bu yazımızda  Güncel Müfredata uygun Kolay, Orta ve Zor TYT Tarih Konu Anlatımı ve Soru Bankası Kitap Önerileri listesini hazırladık.

2024 TYT Tarih Kaynak Kitap Önerileri

2024 tyt tarih kaynak kitap onerileri

ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavına her yıl olduğu gibi 2024 yılında da yapılacaktır. 2024 YKS girecek adaylar  sınav öncesi TYT Tarih Kaynak Kitap Önerileri ve TYT Tarih Soru Bankası Önerilerini araştırmakta. Hal böyle olunca bizde 2024 YKS girecek adaylara faydalı olması açısından, daha önceki yıllarda derece yapmış öğrenciler ve uzman öğretmenler tarafından tavsiye edilen 2024 ÖSYM Yeni Nesil Kolay, Orta ve Zor TYT Tarih Kaynak Kitap Önerilerini kolaydan zora doğru sıraladık.

Yazımızın devamında 2024 ÖSYM Yeni Nesil Kolay, Orta ve Zor TYT Tarih Kaynak Kitap Önerileri ve Soru Bankası Listesini bulabilirsiniz…

2023 TYT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir


2024 TYT Tarih Konu Anlatım Kitap Önerileri

2024 tyt tarih konu anlatim kitap onerileri

1-TYT Tarih Video Destekli Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları

TYT Tarih dersi için konu eksiği olan ve konu çalışmak isteyen arkadaşlarımıza önereceğimiz ilk kitap Benim Hocam Yayınları’nın hazırlamış olduğu TYT Tarih Video Ders Defteri. Konu eksiği olan arkadaşlarımızın konuları Benim Hocam youtube kanalına eş zamanlı bir şekilde ilerletip konu eksiğini kolayca kapayabileceğini düşünüyoruz. 192 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

2- Yayın Denizi Tarih Konu Anlatımı

Bu kitap ile öğrendiğiniz bilgileri pekiştirip bilginize bilgi katabilirsiniz. Yine çokça tavsiye edilen bir kitap olarak sizlere hocalarımız tarafından önerilmiştir.

3-TYT Tarih Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı Okyanus Yayınları

Diğer kitaplarla karşılaştırdığımızda farklı bir tasarıma sahip ve özel ders mantığına uygun bir şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Her konunun içerisinde bolca örnek sorular ve testler bulunmaktadır. Çözümü olmayan testlerin cevaplarını da siteleri üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

4- Delta Yayınları TYT Tarih Konu Özeti

Bu kitap ile tarih bilginize bir temel oluşturabilir konuların en ince noktalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Tarih konularını en özet şekilde almış ve sadece önemli noktalara değinmiş bir kitaptır. Sınava girmeden önce de son kez okuyup konuları tekrar zihninizde canlandırabileceğiniz bir kitap olarak sizlere tavsiye edebiliriz.

2024 TYT Tarih Konuları PDF


Kolay Seviye 2024 TYT Tarih Soru Bankası Önerileri

kolay seviye 2024 tyt tarih soru bankasi onerileri

1-Benim Hocam Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Benim Hocam’ı Youtube üzerinden biliyoruz. Benim Hocam Soru bankası, Youtube üzerinden bizler için konu anlatım videoları çeken Sadettin Akyayla hocamız tarafından hazırlanmıştır. Kitap 208 sayfadan oluşmaktadır. İçerisinde bolca ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorular bulunmaktadır. Bu kitabı alıp Sadettin Akyayla hocamızın konu anlatım videolarını izleyerek ilerleyebilir ve testler çözebilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

2- Çözüm Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Kolay ölçek için önereceğimiz ilk kitap Çözüm Yayınlarına ait. Hocalara Geldik ekibi ile ortak hazırlanan 3D serisi kapsamındaki bu kitap ile temel bilgilerinizi ölçebilir, yorum gücünüzü geliştirebilirsiniz.

3-Prf Yayınları TYT Tarih Soru Kütüphanesi

Paraf Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap zorluk derecesi olarak zor seviye bir kitap olarak göze çarpıyor. Kaliteli ve yeni nesil yorum sorularıyla donatılmış bu kitap içerisinde MEB kazanım testleri ve ünite değerlendirme testleri içeriyor. Ayrıca ileri düzey sorular içeren özel test adı altında toplanan sorular içermekte. Video çözümleriyle desteklenen ve 368 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da güncel kitap fiyatlarının üstünde yer alıyor.

2024 YKS (TYT-AYT) Tarih YouTube Kanal Önerileri


Orta Seviye 2024 TYT Tarih Soru Bankası Önerileri

orta seviye 2024 tyt tarih soru bankasi onerileri

1-Hız ve Renk Yayınları Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Hız ve Renk Yayınlarına ait. Son zamanlarda kitaplarının kalitesiyle adından söz ettiren Hız ve Renk yayınları, bu kalitesini Tarih konusunda da göstermiş bulunmakta. Bu kitapta yer alan soruları çözerek tarih bilginizi ve soruları yorumlama gücünüzü arttırabilirsiniz.

2-Palme Yayınları Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Palme Yayınlarına ait. Özellikle de sizi zorlayacak gibi görünen fakat soru çeşitlerini gördükçe gözümüzde kolaylaşan bu kitap da hocalarımız tarafından çokça önerilmektedir. Bu kitap ile tarih dersine yönelik farklı soru tipleri görebilir, denemelerdeki başarı oranınızı arttırabilirsiniz.

3- Yayın Denizi TYT Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Yayın Denizi’ne ait. Kitapta konulara göre sıralanmış bol bol soru bulunmakta ve çözeceğiniz her soru yorum gücünüzü daha da geliştirecektir.


Zor Seviye 2024 TYT Tarih Soru Bankası Önerileri

zor seviye 2024 tyt tarih soru bankasi onerileri

1-Bilgi Sarmal Yayınları Tarih Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz son kitap Bilgi Sarmal Yayınlarına ait. Özellikle de TYT-AYT alanındaki kitapları ile tanınan Bilgi Sarmal Yayınları, çıkardığı kaliteli kitaplarla adını duyurmayı başardı. Eğer Tarih dersinde gelişme kat etmek istiyorsanız kendinizi zorlamanız gereken ve bu kitap da tam olarak bunu yapıyor.

2-Karekök Yayınları Tarih Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Karekök Yayınlarına ait. Zorlayıcı kitap ve sorularıyla bilinen Karekök Yayınları, tarih alanında da kendini göstermiş durumda. Kitapta yer alan detay ve ince yorum soruları başlangıçta sizi sinir edebilir. Fakat çözdükçe ince noktaları kavrayacak ve bu kitabın sizi geliştirdiğini fark edeceksiniz.

3-Limit TYT Tarih Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Limit Yayınlarına ait. Bu kitaptan soru çözmek sizi yorabilir fakat ince ve önemli ayrıntılara değinen bu soru bankası öğretici nitelikte olup hocalarımızın çokça önerdiği kitaplar arasında yer almaktadır.


👇 İlginizi Çekebilir 👇

👉En İyi Ders Anlatan YKS YouTube Kanal Önerileri 2024

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu