Çıkmış Sorular

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları Tüm Yıllar PDF İndir

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir. 2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yani İOKBS girecek öğrenciler sınava girmeden önce daha önceki yıllarda çıkmış soruları kaynak olarak kullanarak sınava hazırlanmaktadırlar. Bizde bu yazımızda 6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Soruları ve CevaplarıPDF formatında hazırladık.

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF

6 sinif bursluluk sinavi cikmis sorular ve cevaplari pdf

 

Her yıl MEB tarafından yapılan Bursluluk sınavı 2023 yılında 3 eylülde yapılacaktır. Bursluluk sınavı hakkında kısaca bilgi verecek olursak; daha önceki yıllarda Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı olarak bilinen İOKBS bursluluk sınavı açılımı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavıdır. Bu sınav ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim öğretim sürecinde devlet tarafından maddi destek alabilmeleri için uygulanmaktadır.

Sınava girip  başarı elde ederek burs almaya hak kazanan öğrenciler, öğrenim gördükleri süre boyunca hiçbir disiplin cezası ve benzeri problemle ile karşı karşıya kalmadıkları sürece burs almaya devam ederler. Bu sınava her sene yeniden girmelerine gerek yoktur. Burs alma hakkının bir kez kazanılmış olması yeterli olmaktadır.

Bursluluk sınavında; 5. sınıfa giden öğrenciler, 6. sınıfa giden öğrenciler ve 7. sınıfa giden öğrenciler tüm derslerden sorumludur. Türkçe dersinden 25 soru, Matematik dersinden 25 soru, Fen Bilimleri dersinden 25 soru ve Sosyal Bilgiler dersinden de 25 soru olmak üzere toplamda 100 soru sorulacaktır. Bursluluk Sınav süresi 120 Dakikadır.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak 6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF formatında indirebilirsiniz.

2022 6. Sınıf Bursluluk Sınavı

2021 6. Sınıf Bursluluk Sınavı

2020 6. Sınıf Bursluluk Sınavı

2019 6. Sınıf Bursluluk Sınavı

2018 6. Sınıf Bursluluk Sınavı

2017 6. Sınıf Bursluluk Sınavı


6. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları 2023

6 sinif bursluluk sinavi konulari 2023

6. sınıfa giden öğrencilere Bursluluk sınavında:

Türkçe: 25 soru,

Matematik: 25 soru,

Fen Bilimleri: 25 soru

Sosyal Bilgiler: 20 soru ( 5 soru da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden olacak ) olmak üzere toplamda 100 soru sorulur ve sınav süresi 120 dakikadır yani 2 saattir. 6. sınıf bursluluk sınavı Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve din kültürü dersleri konuları aşağıdaki gibidir.


 

İlginizi Çekebilir 👇

👉 5. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları Tüm Yıllar PDF İndir

👉 2023 İOKBS Bursluluk Sınavına Kaç Gün Kaldı? 2023 Bursluluk Sınavı Geri Sayım Sayacı

👉 İstanbul En İyi Liseleri ve Taban Puanları 2023 LGS

👉 Anadolu Lisesi Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 MEB

👉 Fen Lisesi Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 MEB


Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu