Bilgi Havuzu

6. Sınıf En İyi Ders Anlatan Youtube Kanal Önerileri 2024

20242025 eğitim ve öğretim dönemi başladı. Bununla birlikte ders çalışmaya başlayan öğrenciler için bu yazımızda  6. Sınıf En İyi Ders Anlatan Youtube Kanal Önerileri 2024 listesi hazırladık. Ders konularını anlamayanlar için ders konu anlatımı ve örnek soru çözümlerini videolu anlatım yapan youtube kanallarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

6. Sınıf En İyi Ders Anlatan Youtube Kanal Önerileri 2024

6. sinif en iyi ders anlatan youtube kanal onerileri 2023 1

Eğitim ve öğretim hayatında 6. sınıfta olanlar ders konu anlatım videoları ile anlamadıkları konuları pekiştirebilirler. Alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan video anlatımlı dersler ile örnek soru çözümleri yapan öğretmenler youtube kanallarında öğrenciler için videolar hazırlamakta. Bizlerde 6. sınıf öğrencileri için en iyi ders anlatan Youtube kanal önerilerini listeledik.

Benim Hocam


Birçok öğretmenin aynı platform altında toplanarak hem kitap çıkardığı hem de ders videoları, soru çözüm videoları yaptığı kocaman bir aile olarak kendilerini tanımlayan bir kanal düşünün. LGS sınavına hazırlık yapan tüm öğrencilerin mutlaka uğraması gereken kaliteli bir kanal.


Hocalara Geldik


Hocalara Geldik:  Videolar, internet sitesi, uygulamalar, dijital içerikler derken birbiriyle uyumlu, birbirini destekler yapıda güncel kitaplarla içerik üretimini de genişletiyor. LGS’ de başarısız olacağınız hiç bir ders kalmayacak.


Hasan Güler ile Türkçe


Hasan GÜLER (Türkçe Öğretmeni – YAZAR) Kanalımızda konu anlatımı, soru çözümü, soru analizi yapılmakta, konuyla ilgili püf noktalara, pratik bilgilere, taktiklere ve uyarılara yer verilmektedir.


Şenol Hoca


2011 den bugüne kadar matematiği size kolay ve anlaşılır bir dille anlatabilmek için video dersler hazırlıyorum. Matematikten korkacak hiç bir şey yok, öğrenebilirsiniz. Üstelik matematiği sevmeniz de şart değil, nefret etmeyin yeter.


Fatih Olfaz


Türkiye’nin öğrenci ekranı olan kanalımda LGS için ortaokul matematik, yazılıya hazırlık, rehberlik, motivasyon, koçluk, sınav başarı öyküleri, ders çalışma günlüğüm videoları ve öğrencilerin eğlenerek öğrendiği turnuva ve yarışmalar şeklinde Youtube’a içerikler üretiyorum.


Partikül Matematik


Ben Melih Akgündüz. Bu kanalda LGS, TYT hazırlık “ortaokul matematik” “lise matematik” özellikle de 7.sınıf, 8.sınıf ve 9.sınıf matematik hakkında videolar bulacaksın.


Derslike


Yenilikçi anlatım tekniğiyle müfredata uygun olarak hazırlanmış Fen Bilimleri dersinde daha başarılı skorlar almak için DersLike kanalına göz at.


Sosyal Bilgiler Dersliği


Sosyal Bilgiler dersi ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini sorular çözerek, eğlenceli bir şekilde bu kanalda anlatıyoruz. 5-6-7-8-9. sınıflar ile ilgili konu anlatımları, soru çözümleri, yazılıya hazırlık dersleri, eğlenceli oyunlar ve etkinlikler ile her zaman yanınızdayız.


SosyalKale


8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi LGS Videoları ile 5,6 ve 7. Sınıflar İçin Sosyal Bilgiler Dersi Videoları İle Öğrenmek Çok Daha Kolay ve Zevkli.


Din Kültürüm


Merhaba Ben, Yusuf KELEŞ. Din Kültürüm Youtube kanalında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Gerek okuldaki sınavlarda gerekse LGS,AYT TYT sınavlarında size faydalı olacak içerikler üretiyorum.


Din Kültürü Hocam


Din Kültürü Hocam Youtube kanalımızda 4, 5, 6, 7, 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi ünitelerinin konu anlatımları hazırlamaktayız. LGS Din Kültürü konu anlatımı ve soru çözümü  yapmaktayız. Videolarımızın faydalı olacağına inanıyorum.


İNGİLİZCE SİL BAŞTAN – Dilek Demirel ile


İngilizce dersi çok zor, anlamıyorum mu diyorsun? Dur bir de ben sana anlatayım  Ben kim miyim? Adım, Dilek Demirel. Videolarımı izleyerek başarın artacak, kendinle gurur duyacaksın, ailen ve çevrendeki herkes de tabi ki…


2023 LGS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

8. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

7. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

 

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

10 Yorum

  1. kuzenim için youtube kanalı ararken buldum listenizi özellikle ingilizce için dilek hpca birebir güzel anlatıyor

  2. aslında programlı çalışırlarsa öğrenciler dershaneye gerek yok bu çalışmalar sonrasında sadece geçmiş yıllardaki soruları çözseler başarı elde edebilirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu