Kimdir

Aile Dizisi Yağmur Yüsra Geyik Kimdir, Nerelidir? Yüsra Geyik Hayatı ve Biyografisi

Aile Dizisi Yağmur Yüsra Geyik Kimdir, Nerelidir? Yüsra Geyik Hayatı ve Biyografisi. İzleyicileri ekrana bağlayan dizilerden olan Aile dizisinde Yağmur karakterini canlandıran Yüsra Geyik Kaç Yaşında? merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Yüsra Geyik hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Aile Dizisi Yağmur Yüsra Geyik Kimdir?

aile dizisi yagmur yusra geyik kimdir nerelidir

Birçok film ve dizide rol alan yüsra geyik son olarak aile dizisinde yağmur karakterini canlandırdı. Başarılı oyuncu sempatik tavırları ve canlandırdığı rollerdeki başarısı ile adından sıklıkla söz ettirmeye devam etti. Peki ama Yüsra Geyik Kimdir? 1990 tarihinde Samsun’da doğan Yüsra Geyik, 2023 yılı itibari ile 33 yaşındadır ve aslen Samsunludur.

Bir süre Samsun’da yaşadıktan sonra ailesinin taşınması üzerine 2. sınıfa İstanbul Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda başladı. Henüz dördüncü sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatına başladı. Eğitimini Sanat Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü’nde tamamladı 13 yaşında kameralarla tanışan Yüsra Geyik ilk olarak Hayat Bilgisi dizisinde rol aldı. Asıl popülerliğini ise Arka Sokaklar dizisiyle yakaladı.


Yüsra Geyik Hayatı ve Biyografisi

yusra geyik hayati ve biyografisi

Aile’ dizisi, varlıklı bir aile olan Soykanlar’ın başına geçen Aslan’ın, kendisiyle aynı yerden yaralı psikolog Devin’le tanışmasıyla aile içinde değişen dengeleri, gelişen olayları ve ‘aile’ kavramının en tartışmalı yönlerini ele alacak. Dizide “Yağmur” karakterine hayat veren Yüsra Geyik de performansı ve güzelliğiyle dikkat çeken isimler arasında yer aldı. Yağmur karakteri, Devin’in kardeşi olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Arka Sokaklar’ın Zeliş’i olarak tanınan Yüsra Geyik, yılların ardından ilk kez uzun soluklu bir projeye imza attı. Aslen Samsunlu olan Yüsra Geyik, grafik tasarım mezunu oldu. Eğitim hayatının akabinde oyunculuk hayallerinin peşinde İstanbul’da kaldı. Hayat Bilgisi, Yabancı Damat, Afacanlar Kampı gibi yapımlarda rol alan Yüsra Geyik, asıl çıkışını Arka Sokaklar’da yakaladı.

Hüsnü Çoban’ın büyük kızı Zeliha Çoban, nam-ı diğer Zeliş olarak tanınan Geyik, diziden ayrıldıktan sonra kısa bir süre Camdaki Kız’da rol aldı. Bir dönem Ozan Güven ile görüntülenen Yüsra Geyik, şimdilerde bekarlığın tadını çıkarıyor. 32 yaşındaki Yüsra Geyik, başarılı oyunculuk performansının yanı sıra güzelliğiyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Geyik, Instagram hesabından paylaştığı birbirinden iddialı pozlarıyla adeta damga vuruyor.

Instagram 👉 Yüsra Geyik 


👉 Garo Paylan Kimdir, Nereli? Garo Paylan Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu