Kimdir

Arzu Erdem Kimdir, Ne İş Yapıyor? Arzu Erdem Hayatı ve Biyografisi

Arzu Erdem Kimdir, Ne İş Yapıyor? Arzu Erdem Hayatı ve Biyografisi. Eğitimci, Pedegog, Dilbilimci olması yanı sıra siyasi kariyeri ile de merak edilen isimler arasında yer alan Arzu Erdem son günlerde merak edilen isimler arasında yer aldı. Arzu Erdem Eşi kimdir, Babası Nereli? merak edilirken bir yandan da Arzu Erdem şirketleri de araştırılmakta. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Arzu Erdem Kimdir?

arzu erdem kimdir

siyasi kimliği yanı sıra eğitimci dil bilimci ve pedagog olarak da kariyeri olan Arzu Erdem Kimdir? merak edilmekte. 27. Dönem İstanbul Milletvekili olan Arzu Erdem,  10 Şubat 1970 yılında  Heilbronn Sontheim / Almanya doğmuştur. 2023 yılı itibari ile 53 yaşındadır. Baba adı Rıfat, anne adı Semra.

İstanbul Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bölümünü bitirdikten sonra aynı bölümde Alman Dili Eğitimi dalında yüksek lisans yaptı.

Avrupa Gelişim Akademisi Kurucu Başkanlığı, Kimsesiz Çocuklar Eğitim ve Sevgi Derneği (KİMSED) Kurucu Başkanlığı ve Gençleri Uyuşturucudan Koruma Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Erdem,  Otomotiv, sağlık ve eğitim alanlarında aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı.


Arzu Erdem Hayatı ve Biyografisi

arzu erdem hayati ve biyografisi

Aldığı eğitimler sonrasında bir çok başarılı projede yer alan ve sosyal sorumluluk alanlarında sıklıkla boy gösteren ve bir çok idareci pozisyonda da yer alan Arzu Erdem 7 Haziran 2015 – 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden25., 26., 27. Dönem İstanbul Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı.

AB Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği yaptı. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesidir. Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Latince bilen Erdem, evli ve 2 çocuk annesidir.

Instagram’da Arzu Erdem


👉 Mehmet Tevfik Göksu Kimdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu