Kimdir

Büşra Akın Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi

Büşra Akın Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi. Bu yazımızda son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer alan Büşra Akın Dinçer Nerelidir? Büşra Akın Dinçer Kimin Yeğeni? merak edilmekte. Türkiye’nin ilk başörtülü spikeri olan Büşra Akın Dinçer hangi kanalda? Gelin birlikte Büşra Akın Dinçer hakkında merak edilenleri öğrenelim…

Büşra Akın Dinçer Kimdir?

busra akin dincer kimdir

Türkiye’ nin ilk başörtülü spikeri ve sunucusu olarak gündeme gelen Büşra Akın Dinçer Kimdir? merak edilmekte. 1989 yılında Erzurum’da doğan Büşra Akın Dinçer, 2023 yılı itibari ile 34 yaşındadır ve aslen Erzurumludur. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; lise ve üniversite hayatını ABD2 de tamamlamıştır. Üniversiteyi Houston Üniversitesi’nde Gazetecilik bölümünü tamamladı.

Meslek hayatına ilk olarak Büşra Akın Dinçer, mesleğe Al Jazeera’da başladı. Ardından ise  ATV’de yapımcı olarak görev almaya başlayan Dinçer, hafta sonu Habertürk TV’de hafta sonu bülteninin emanet edildiği Büşra Akın Dinçer, ilk deneyimini gerçekleştirdi. Ayrıca Büşra Akın Dinçer, eski sağlık bakanı Recep Akdağ yeğeni olduğu söylenmekte.


Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi

busra akin dincer hayati ve biyografisi

Kariyer hayatında bir çok farklı medya kanalında çalışan Büşra Akın Dinçer, sabah gazetesi ve AA’da muhabirlik yaptı. Üniversite hayatına gazetecilik bölümü tamamlayan Dinçer, Habertürk TV’de Dış Haberler Editörlüğü yapmaktadır. Büşra Akın Dinçer, kariyerine spiker olarak devam etmektedir. Bir dönem ise diplomasi programıyla ekrana geçti.

Büşra Akın Dinçer, 18 Mart 2023 itibariyle Habertürk TV’de spiker olarak hafta sonu bülteni sunmaya başladı. Geçmiş dönemlerde Büşra Akın Dinçer ATV-A Haber Londra Bürosunda 3 sene görev yaptı ve  Sabah Gazetesi ve Anadolu Ajansı’nda (AA) muhabirlik yaptı. Habertürk TV’de Dış Haberler Editörlüğü yapan Büşra Akın Dinçer, şimdilerde kariyerine spiker olarak devam ediyor.

Instagram 👉 Büşra Akın Dinçer 


👉 Suat Sayın Kimdir, Nereli? Suat Sayın Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu