Kimdir

Cafer Mahiroğlu Kimdir, Alevi mi? Cafer Mahiroğlu Hayatı ve Biyografisi

Cafer Mahiroğlu Kimdir, Alevi mi? Cafer Mahiroğlu Hayatı ve Biyografisi. Halk TV sahibi olarak tanınan Cafer Mahiroğlu Kaç Yaşında? Cafer Mahiroğlu nereli? merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Cafer Mahiroğlu Ne Mezunu? ve serveti hakkında tüm  merak edilenleri öğrenelim…

Cafer Mahiroğlu Kimdir?

cafer mahiroglu kimdir

Geçtiğimiz yıllarda Deniz Baykal’ dan Halk TV’yi alması sonrasında sık sık gündeme Gelen Cafer Mahiroğlu kimdir, Alevimi, Kaç Yaşında? merak edilenler arasında yer almakta. İş dünyasında Tekstil firması sahibi olan İş insanı Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında Sivas’ da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 57 yaşındadır ve aslen Sivaslıdır.

Kısaca genel hayatından ahsedecek olursak; 1980 yılının sonlarına doğru İngiltere’ye çalışmak için giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patron olmaya başlamıştır. Yoğun çalışmaları ve başarılı iş hayatı sonrasında günümüzde ise, İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak bilinmektedir.


Cafer Mahiroğlu Hayatı ve Biyografisi

cafer mahiroglu hayati ve biyografisi

İngiltereye çalışmak için gidip ardından başarılı bir hayat hikayesine sahip olan Cafer Mahiroğlu, çalıştığı atölyeyi alması sonrasında işleri daha da büyüterek 2007’de mali krize giren İngiltereli Select’i satın almıştır.  Ayrıca belirtelim ki; bu şirketin 350’ye yakın mağazası bulunuyor.

Bununla birlikte İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında bulunan Cafer Mahiroğlu ve sıklıkla maddi sıkıntılar yaşayan ve batmak üzere olan markaları satın alıyor. Böylelikle aldığı markaları ise başarılı stratejileri ile yine bu markaları zirveye taşımaya devam etmektedir. Ayrıca 991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi.

Son olarak da bilinen ise 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın aldı. Uluslararası dergi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yılı Kasım sayısında Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı. Bunların yanı sıra 2020 yılının Ocak ayında Halk TV’yi Deniz Baykal’dan satın almıştır.


Cafer Mahiroğlu Alevi mi?

cafer mahiroglu alevi mi

Twitter’ da Cafer Mahiroğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu