Kimdir

Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan Kimdir, Kaç Yaşında? Ayhan Oğan Hayatı ve Biyografisi

Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan Kimdir, Kaç Yaşında? Ayhan Oğan Hayatı ve Biyografisi. Birçok farklı platformda yer alan ve siyasi kariyeri ile de bilinen Ayhan Oğan Nereli? Ayhan Oğan ile Sinan Oğan akraba mı? Gelin birlikte Cumhurbaşkanı danışmanı Ayhan Oğan hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan Kimdir?

cumhurbaskani danismani ayhan ogan kimdir

Son günlerde siyaset gündeminde yer alan Cumhurbaşkanı danışmanı olarak görev alan Ayhan Oğan Kimdir? merak edilmekte. Öğrenim yıllarından itibaren birçok vakıf ve dernekte kurucu ve yöneticilik yapan Ayhan Oğan, 1966 yılında Kayseri’de doğdu. 2023 yılı itibari ile 57 yaşındadır ve aslen Kayserilidir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlkokulu, Hacı Ali Karamercan İlköğretim Okulunda, ortaokulu Kadı Burhanettin Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra, lise öğrenimini Kayseri Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirmiştir. 1983 yılında  İstanbul’a Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde okumak için gitmiş ama. 2. Sınıftan sonra ise o yılların şartları gereği öğrenimine ara vererek iş hayatına atılmak zorunda kalmıştır.

Çeşitli şirketlerde kurucu ve yöneticilik yaptı. Öğrenim yıllarından itibaren birçok vakıf ve dernekte kurucu ve yöneticilik yaptı. 2008 yılında “Ortak Akıl Hareketi”ni kurdu. 2006-2012 senelerinde Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Genel Sekreterliğini üç dönem yürüttü.

2010 yılında Türkiye’nin değişik yerlerinden 498 sivil toplum kuruluşlarının desteği ile “Sivil Dayanışma Platformu”nu kurdu. Halen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurulunda icra kurulu üyesi ve SDP’nin başkanlığını yürütmektedir.


Ayhan Oğan Hayatı ve Biyografisi

ayhan ogan hayati ve biyografisi

2011 yılında Türkiye’de farklı kesimlerden 279 aydın, gazeteci ve kanaat önderlerinin iştirakiyle “Yeni Anayasa Platformu”nu kurdu. Anayasa, demokratikleşme ve uluslar arası ilişkiler çerçevesinde yurt içinde bütün illerde, yurtdışında ise başta Tunus, Yemen, Mısır, Irak olmak üzere saha çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılında AKP tarafından kurulan Akil İnsanlar eyetinde Doğu Anadolu Grubunun sekreterliğini yürüttü. 1986 yılında ara verdiği üniversite eğitimine çıkarılan af tasarısıyla beraber halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etti. İyi derecede Rusça bilen Ayhan Ogan, evli ve üç çocuğu vardır.

Ayhan Oğan, AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve devam etmektedir. Halen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurulunda İcra Kurulu Üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Ayhan Oğan, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Kayseri milletvekilliği aday adayı oldu, ancak aday listesine giremedi. Sonrasında aynı partinin Mayıs 2015’ye yapılan 2. Olağanüstü Kongresi’nde halen sürdürmekte olduğu Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi.

Twitter 👉 Ayhan Ogan


👉 Büşra Akın Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu