Kimdir

Figen Çalıkuşu Kimdir, Nerelidir? Figen Çalıkuşu Hayatı ve Biyografisi

Figen Çalıkuşu Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında? en çok merak edilenler arasında. Gazeteci ve yazar olan Figen Çalıkuşu evli mi? eşi kim? babası kim? Antalya basınında oldukça aktif olan Figen Albuga Çalıkuşu hangi partiden? gelin birlikte Figen Albagu Çalıkuşu Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Figen Çalıkuşu Kimdir?

figen calikusu kimdir nerelidir kac yasinda e1674748128653

Antalya basınında oldukça aktif olan gazeteci ve yazar kimliği ile tanınan Figen Çalıkuşu Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Babasının memuriyeti sebebiyle ilk, orta ve lise eğitim ve öğretim hayatını farklı yerlerde tamamlayan Figen Çalıkuşu, 1969′ da İzmir’de doğdu. Tam adı Figen Albuga Çalıkuşu’dur ve 2023 itibari ile 54 yaşındadır ve İzmirli’dir. Üniversite eğitimi ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden1990 yılında mezun olduktan sonra, dil eğitimi almak üzere ABD’ye gitti.

ABD döndükten sonra Antalya Barosuna kayıtlı avukat olarak mesleğini icra etmeye başladı. Hali hazırda CHP Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi olan Figen Çalıkuşu, iki dönem Encümenlik, iki dönem Kadın ve Aile Komisyon Başkanlığı, 2007 yılı genel seçimlerinde DYP Antalya Milletvekili adaylığı, önceki yıllarda DYP Antalya Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.


Figen Çalıkuşu Hayatı ve Biyografisi

figen calikusu hayati ve biyografisi e1674748146851

CHP Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi olarak görev alan Figen Albuga Çalıkuşu, iki dönem Encümenlik, iki dönem Kadın ve Aile Komisyon Başkanlığı, 2007 yılı genel seçimlerinde DYP Antalya Milletvekili adaylığı, önceki yıllarda DYP Antalya Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Siyaset Grubunda, Antalya Üniversiteli Kadınlar Derneğinde, Antalya Gönüllüleri Derneğinde üyeliği bulunmaktadır. Yerel basında ve yayında olduğu dönemde Yeni Ulus gazetesinde, blog radikal ve Liberal Demokrat Yazarlar sayfalarında düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır. İngilizce bilen Çalıkuşu evli ve bir çocuk annesidir. Figen Çalıkuşu 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Bölgesi, 6’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Twitter 👉 Figen Çalıkuşu


İlginizi Çekebilir 👇

👉Levent Erden Kimdir, Nerelidir? Levent Erden Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu