Kimdir

Gürbüz Evren Kimdir, Nerelidir? Gürbüz Evren Hayatı ve Biyografisi

Gürbüz Evren Kimdir, Nerelidir? Gürbüz Evren Hayatı ve Biyografisi. Siyasete adım atması sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer alan Gürbüz Evren Kaç Yaşında? Gürbüz Evren alevi mi? soruları merak edilmekte. Gelin birlikte Gürbüz Evren hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Gürbüz Evren Kimdir?

gurbuz evren kimdir

Son günlerde seçim dönemi olması ile birlikte siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Gürbüz Evren Kimdir? merak edilmekte. Yazar ve eğitimci kimliği ile bilinmesi yanı sıra; Gürbüz Evren son dönemlerde siyasete atılması ile birlikte sık sık gündeme gelmekte. Aslen Erzurumlu olan Gürbüz Evren, İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.

Üniversite hayatından bahsedecek olursak; yükseköğrenim için Fransa’ya giderek, Paris VIII Üniversitesi’nde Siyaset Sosyolojisi eğitimi gördü. Bununla yetinmeyen Gürbüz Evren Paris X Nanterre-La Défense Üniversitesi’nde Kent Planlama ve Bölgesel Kalkınma Bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede lisansüstü eğitimini tamamlayan Gürbüz Evren 1998’de Türkiye’ye döndü.

Eğitimci olarak da Ankara Üniversitesi’nde 4 yıl öğretim görevlisi olarak çalışan Gürbüz Evren, TRT İnt’te yayınlanan ‘Memleket Saati’ adlı programda 2 yıl Dış Politika yorumcusu olarak, TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda yayınlanan ‘Enine Boyuna’ adlı programda ise 1 yıl sunucu olarak görev yaptı. Ardından ise yazar olarak aylık ‘Parlamentodan Politika’ ve haftalık ‘Gazete Ankara’ adlı yayınlarda köşe yazıları yazdı. Gürbüz Evren halen Başkent Üniversitesi’nin aylık kültür yayını Bütün Dünya dergisinin sürekli yazarıdır.


Gürbüz Evren Hayatı ve Biyografisi

gurbuz evren hayati ve biyografisi

Kariyeri boyunca farklı sektörlerde görev alan Gürbüz Evren, Ekim 2004’ten buyana bir çok ödül almıştır. Kanal B televizyonunda “Bekleme Odası” adlı programı hazırlayıp sunan Gürbüz Evren’e, Çağdaş Gazeteciler Derneği Bekleme Odası için yılın en iyi televizyon programı ödülü, Toplumsal Etik Derneği “Meslekte Etik Davranışı Teşvik” ödülü almıştır.

bunların dışında; Mahalli İdarelere Yardım Derneği, 863 belediyenin kapatılmasını önleyecek programlar yapması nedeniyle “Onur Ödülü”, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası ise kamuoyunu aydınlatıcı içeriği nedeniyle basın ödülü, Yörük Türkmen Oğuz Boyları Kültür Dernekleri Federasyonu da Onur Ödül Plaketi verdi. Belirtelim ki; Gürbüz Evren 20 ödülü ise almayı kabul etmedi.

2004 yerel seçimlerinde DSP’nin Ankara Etimesgut adayı olmuştur ama seçimleri kazanamamıştır. Memleket Partisi kurucu üyesi ve Parti Meclisi üyesidir. Son olarak belirtecek olursak; Gürbüz Evren evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede Fransızca ve İngilizce, Portekizce, orta derecede İtalyanca bilmektedir. Pek bilinmese de ünlü gazeteci yazar Nihat Genç’in kuzenidir ve bir Gençlerbirliği taraftarıdır.

Twitter 👉 Gürbüz Evren


👉 Ömer Çelik Kimdir, Kaç Yaşında? Ömer Çelik Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu