Kimdir

Hüsnü Kılıç Kimdir, Aslen Nereli? Hüsnü Kılıç Hayatı ve Biyografisi

Hüsnü Kılıç Kimdir, Aslen Nereli? Hüsnü Kılıç Hayatı ve Biyografisi. Bu yazımızda son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer alan Hüsnü Kılıç Babası Kim? Hüsnü Kılıç İsmailağa Cemaati ile ilgili yapılan araştırmalar ve Hüsnü Kılıç Kaç Yaşında? gibi soruların cevaplarını birlikte öğrenelim..

Hüsnü Kılıç Kimdir?

husnu kilic kimdir nerelidir kac yasinda

Hayatı boyunca birçok başarılı projede yer alan Hüsnü Kılıç, en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Bununla birlikte bir çok vakıf da yöneticilik, başkanlık ve yönetim kurulunda bulundu. 1959, İstanbul doğumlu olan Hüsnü Kılıç 2023 yılı itibari ile 64 yaşındadır. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü lisans mezuniyetinden sonra, yüksek lisansını 1986’da yine aynı üniversitede İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler bölümünde tamamlamıştır.

Birçok vakfın yönetim kurulunda yer alan Hüsnü Kılıç, Dayanışma Vakfı, Ehl-i Sünnet Alimler Birliği (ESAB), İsmailağa İlim ve Hizmet Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) vb. birçok sivil toplum kuruluşunda, kuruculuk, başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.

Aynı zamanda; 1977’den günümüze kadar muhtelif yayınevleri için editörlük, sadeleştirme ve tercüme çalışmaları yaparken aynı zamanda, Arma Yayınları, Gönüldaş Yayınları, Şato Yayınları, Nüans Yayınları gibi yayınevleri kurmuş ve genel yayın yönetmenliği çalışmalarını sürdürmüştür. Ayrıca Gölge Dergisi, Akıncı Güç Dergisi, Tavır Dergisi gibi yayınlarda da kuruculuk, proje danışmanlığı, genel yayın yönetmenliği ve yazarlık çalışmaları yapmıştır.


Hüsnü Kılıç Hayatı ve Biyografisi

husnu kilic hayati ve biyografisi

Kökler-Yaşayan Alimler Belgeseli (TRT), Okuyucu TV Programı (TRT-5), Aziz İstanbul (Belgesel-Drama, 60’) gibi yapımlarda, yapımcı, proje ve konsept tasarımcısı olarak görev yapan Kılıç, kültür-sanat ve ilmi faaliyetlerini Temel İslam Düşüncesi ve İslami İlimler Disiplini çerçevesinde devam eden haftalık ders programı ve Türk Gençlik Vakfı’nda eğitim danışmanı olarak devam ettirmektedir.

Hüsnü Kılıç, 1992 yılından bu yana kurucusu ve başkanı olduğu Nüans Ajans Basın Yayın Reklam Hizmetleri kurumuyla, Uluslararası İpekyolu Film Festivali, Uluslararası Malatya Film Festivali, Malatya Kitaplığı vb. birçok başarılı projeye imza atmıştır. Evli ve 3 çocuk sahibi H. Hüsnü Kılıç; Arapça, İngilizce, Farsça ve Osmanlıca olmak üzere 4 dil bilmektedir.


👉 Metehan Demir Kimdir? 

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu