Kimdir

İbrahim Türkiş Kimdir, Kaç Yaşında? İbrahim Türkiş Hayatı ve Biyografisi

İbrahim Türkiş Kimdir, Kaç Yaşında? İbrahim Türkiş Hayatı ve Biyografisi. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu yani TGGF başkanı olan İbrahim Türkiş son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. İbrahim Türkiş aslen nereli? ve İbrahim Türkiş ne iş yapar, boyu kilosu kaç? gibi tüm merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

İbrahim Türkiş Kimdir?

ibrahim turkis kimdir

Hayatı boyunca bir çok idari görevde bulunan ve adından sıklıkla başarıları ile söz ettiren İbrahim Türkiş Kimdir? araştırılmakta. Günümüzde TGGF başkanı olan İbrahim Türkiş aynı zamanda Yeminli Mali Müşavir – Bağımsız Denetçi olarak da uzman isimler arasında yer almaktadır. 1968 yılında Antalya’da dünyaya gelen İbrahim Türkiş 2023 yılı itibari ile 55 yaşındadır ve aslen Antalyalıdır. 

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk ve orta eğitimini Elmalı’da tamamlamıştır. 1985 yılında Antalya Lisesi’ni bitirdikten sonra, yine aynı sene başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1989 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra iş hayatına kısa sürede atılan Türkiş; 1990 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörü olmuştur. Ardından ise; 1994-1997 yılları arasında Vergi Sorunları Dergisi Genel Yayın Yönetmeliği görevini yürütmüştür..

Bununla birlikte;  1997 yılında Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki vergi sisteminin uyumlaştırılması çalışması amacıyla T.C. Hükümeti tarafından İngiltere’de görevlendirilmiştir. 2000 yılında Gelirler Baş Kontrolörlüğüne atanmıştır.


İbrahim Türkiş Hayatı ve Biyografisi

ibrahim turkis hayati ve biyografisi

Genç yaşta iş hayatına atılan İbrahim Türkiş bir çok başarılı projede yer alması sonrasında; Ak Parti’nin kuruluş süreci öncesinde Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda partinin ekonomik, mali ve vergisel programıyla ilgili ön çalışmalarda bulunmuştur. Hali hazırda finans alanında ki başarıları ve mali müşavir olması sebebi ile 2001-2002 döneminde Gelirler Kontrolörleri Derneği İstanbul Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır..

Akademik kariyeri sonrasında ise; 2002 yılında Maliye Bakanlığındaki görevinden ayrılmış ve Yeminli Mali Müşavir olarak özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Önde gelen ekonomi ve vergi alanına hitap eden dergilerde 60 civarında makalesi yayınlanmıştır. 2005 – 2008 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası iştiraki olan Kalkınma Menkul Değerler A.Ş.’de Denetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır..

Kariyerinde genel olarak hep idari görevlerde bulunan Türkiş, 22/05/2009 tarihinden itibaren Maliye Gelirler Kontrolörleri Vakfı Başkanlığı görevini yürütmektedir. 24., 25. ve 26. T.B.M.M. Genel Seçimlerinde Antalya Ak Parti Milletvekili adayı olmuştur. 2017 yılında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine seçilmiş olup bu göreve devam etmektedir..

alanında uzmanlığı sayesinde 2019 – 2022  yılları arasında  Türkiye Futbol Federasyonu  Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2019 yılında Antalya Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiş olup , 18 Mart 2023 tarihinde yapılan genel kurulda Antalya Vakfı Başkanlığı’na seçilmiştir. 29 Haziran 2022 tarihinde yapılan genel kurul ile Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanlığına seçilmiş olup halen bu görevi devam ettirmektedir..

Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak sektörün önemli firmalarından biri olan Finans Denetim Danışmanlık ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olup ayrıca Corintco İnterface Consultancy’nin ortakları arasındadır. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Twitter’da İbrahim Türkiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu