Özel Üniversite Ücretleri

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

ihsan dogramaci bilkent universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin başkenti Ankara’da yer alan vakıf üniversitesi olan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İhsan Doğramacı tarafından, İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararlarıyla 20 Ekim 1984’te, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. Bilkent Üniversitesi, kuruluş amacını “eğitim kalitesi, bilimsel araştırma ve yayınları ile kültür ve sanat faaliyetleri açısından dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almak” olarak açıklamıştır. Bu amaç doğrultusunda üniversiteye “Bilim Kenti”nin kısaltılmışı olan Bilkent adı verilmiştir.

Üniversitenin kampüsü, Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe kampüsü ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Ankara yerleşkesinin arasında bulunmaktadır. Ankara-Eskişehir yolunun 12. kilometresinde bulunan üniversite kampüsünde Merkez, Doğu ve Orta olmak üzere 3 kampüs bulunmaktadır. Kampüs 5.000 dönümlük arazi üzerinde bulunmaktadır.

Üniversite, THES – QS Dünya Üniversiteler Sıralaması araştırmasının 2016 yılı verilerine göre dünyanın en iyi 411 üniversitesi arasında gösterilmiştir. Times Higher Education dünya üniversiteleri 2017 sıralamasında ise dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında gösterilmektedir. Bu sıralamalara göre Türkiye’de 3, Asya genelinde ise 46’ıncı konumdadır.


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

ihsan dogramaci bilkent universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan tablosunun verileri aşağıdaki gibidir.

  • 2023-2024 yılı eğitim ücreti bütün bölüm ve programlar için 300.000 TL tutarındadır (%10 KDV dahil). %50 burslu (“%50 İndirimli” kontenjandan yerleşmiş) öğrenciler için aynı eğitim ücreti 150.000 TL tutarındadır (%10 KDV dahil).
  • Eğitim ücreti tüm bölüm ve programlar için (İngilizce Hazırlık Programı dâhil) aynıdır.
  • Bilkent Üniversitesi’nde eğitim ücretleri akademik yıl bazında belirlenir ve akademik yılın başında peşin olarak tahsil edilir.
  • Eğitim ücretinin tamamını akademik yıl başında ödemek yerine, Bahar yarıyılına ait bölümünü Bahar yarıyılı başında enflasyon oranında artırılmış tutar üzerinden ödemeyi tercih etmek de mümkündür. Bu biçimde eğitim ücretini iki parçada ödemek isteyenler, Güz yarıyılı başında yıllık eğitim ücretinin yarısını, Bahar yarıyılı başında ise kalan tutarın Haziran – Kasım ayları arası altı aylık enflasyon oranında artırılarak belirlenen ve Aralık ayı içerisinde ilan edilen tutarı öder.
  • Kayıtlı öğrenciler için eğitim ücretine yapılan artışlar, gerçekleşen maliyet artış oranları ile sınırlı tutulur.
  • Yaz döneminde ders almak tercihe bağlıdır. Yaz döneminde ders almayı tercih eden öğrenciler kayıt yaptırdıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder.

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz.


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

ihsan dogramaci bilkent universitesi egitim ucretleri 2023 2024 odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

Eğitim ücreti ödenirken mutlaka T.C. kimlik numaranızı veya Bilkent Üniversitesi öğrenci numaranızı kullanmanız gerekmektedir.

Eğitim ücretini ödemek için seçebileceğiniz iki ayrı yöntem bulunmaktadır:

Banka şubesi: Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası’nın herhangi bir şubesinde eğitim ücreti ödemeleri menüsü üzerinden yatırılabilir. Bu ödemelerde havale ücreti alınmaz. Yarıyıl eğitim ücretleri, anlaşmalı bankaların onay vermesi koşuluyla, dört eşit taksit olarak da ödenebilir.  2022-2023 Bahar yarıyılı için taksitlendirme işleminde ayrıca %5 işlem ücreti alınır. Taksitlendirme için her yarıyıl başında yeniden başvuru yapılmalıdır.

İnternet bankacılığı: Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığı sistemleri üzerinden yatırılabilir.


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Nerede?

Adres: BİLKENT ÜNİVERSİTESİ 06800 BİLKENT/ANKARA
Üniversite Türü: Devlet
Web Sitesi: http://www.bilkent.edu.tr/


Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Haliç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Doğuş Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Çağ Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Biruni Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu