Özel Üniversite Ücretleri

Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda Özel Üniversitelerden olan Işık Üniversitesi özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte Işık Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? Işık Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

isik universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Işık Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz.

1996 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Işık Üniversitesi, Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 133 yıllık köklü eğitim geleneğinin eseridir. 14 Aralık 1885 tarihinde Selanik’te Feyz-i Sıbyan Mektebi ile hizmet vermeye başlayan kurum; Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye’ye uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İnkılâpları’na tanıklık etmiştir. 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün onayı ile Feyz-i Sıbyan Mektebi, “Işık Lisesi” adını almıştır.

Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Ispartakule’deki anaokulları, ilköğretim okulları, liseleri ve fen lisesi gibi, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları eğitim zincirine eklenen Işık Üniversitesi de sağlam temeller üzerine kurulmuştur. Üniversite, Işık geleneğinden güç alan eğitim-öğretim kadrosu ve Türkiye’nin önde gelen bilim insanları ile çağdaş eğitim anlayışı içerisinde ve Atatürk İlkeleri’nden şaşmaksızın gençlerin geleceğini yönlendirmektedir.

Işık Üniversitesi, Şile Kampüsü’nde bugün 5 Fakültede 34 programı ile lisans, 2 Yüksekokulda 20 programı ile önlisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü, Yabancı Diller Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi ile önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere eğitim imkanı sağlamaktadır.

Araştırma merkezleri, 24 saat açık kütüphane, laboratuvarlar, amfiler, derslikler, seminer alanları, yurtlar, revir, market, kırtasiyeler, yemekhane dahil 5 farklı restoran, sosyal tesis, açık ve kapalı spor alanları, tenis sahaları, futbol sahaları, festival (konser) alanı, Gençlik Kampı isimli üniversite sahil tesisleri, kampüs içerisinde her yerde sınırsız kablosuz internet desteği ile 566.000 m² alan üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Maslak Kampüsü’nde ise 2 enstitü, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır.


Işık Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

isik universitesi 2023 2024 yili egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan Işık Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan tablosunun verileri aşağıdaki gibidir.

515 1 2023 2024 AKADEMIK YIL AGUSTOS AYI LISANS PROGRAMLARI UCRET TABLOSU page 0001

Ekran Alintisi

 

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz.


Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

isik universitesi egitim ucretleri odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan Işık Üniversitesi eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

Ödemeler, Akbank aracılığı ile tahsil edilmekte, Üniversitemize doğrudan ücret ödemesi kabul edilmemektedir. Ücretlerin, tabi olunan döviz cinsinden ödenmesi esastır.Her dönem, ders kaydının yapılabilmesi için öncelikle öğrenim ücretinin ödenmiş olması zorunludur.
Önemli Uyarı : SUNY Brockport Işık Yazılım Mühendisliği öğrencileri, Brockport’ta öğrenim görecekleri akademik yılın mali yükümlülüklerini Brockport’a ve Brockport’un prosedürlerine uygun bir şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir.
Ödeme Tarihleri:
Bilindiği üzere her dönem başında öğrenciler, öğrenimi ücretini ödedikten sonra, ders kayıtlarını yapabilmektedirler.
Üniversitemiz web sayfasında veya Akademik Takvim’de belirlenen ve duyurulan son güne kadar bu ücretlerin ödenmesi gerekir.
Ödenmesi gereken ücretler ve ders kayıtlarıyla ilgili kurallar ve uygulama adımlarını açıklayan duyuru ayrıca her dönem başında Üniversitemiz iç web sayfasında da yayınlanır.
Yurt ücreti ve depozitosu ödemesi, yurda kayıtlı olan öğrenciler için geçerli olup, ödemenin yapılacağı tarihler her dönem başında Yurtlar Müdürlüğü tarafından öğrencilere duyurulur.
 
Geç Ödeme: 
Süresinde yapılmayan ödemelere, 01.09.2008 tarihinden geçerli olmak üzere TL bazında aylık %2,50 oranında tatil günleri de dahil günlük olarak işlemek üzere gecikme bedeli uygulanmaktadır .
Önemli Uyarılar: 
  • KDV oranlarında sonradan meydana gelebilecek değişiklikler ücretlere yansıtılacaktır.
  • Önceki dönemlerde Akbank taksitli ödeme seçeneğinden yararlandıysanız, işlemlerinizi yürüttüğünüz Akbank şubesinden her dönem başında mevcut Akhesabınızı ve Artı Para limitinizi ve mevcut bakiyenizi (geçtiğimiz dönemden kalan borcunuz ve işleyen faiz olasılığı nedeniyle) kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Akbank Taksitli ödemeden ilk defa yararlanacaksanız, Işık Üniversitesi ödemeleri için Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’ndeki Akbank Şubesi Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkilileri’ne başvurup “Akbank ile taksitli ödeme anlaşması” yapmanız gerekecektir. Bankaya, Nüfus Cüzdan fotokopisini ve İkametgahınızı belirten belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir. Bankanın vereceği sözleşmeyi ve  taahhütnamenin doldurmanız ve banka tarafından onaylanması durumunda taksit uygulamasından yararlanabileceksiniz. Banka tarafından onaylanmaması durumunda taksit uygulamasından yararlanmanız mümkün olamayacaktır. Bu durumda diğer ödeme seçeneklerinden birini tercih etmek ve uygulamak durumunda kalacaksınız.
  • Adınıza açılan 601 ürün kodlu Özel Kredili Akhesaba, sistemde öğrenci adına görüntülenen öğrenim ücretinin ilk taksit tutarı eksiksiz olarak yatırmanız gerekecektir.
  • Son ödeme gününe kadar öğrenim ücreti, 601 kodlu Özel Kredili Akhesabınıza yatırılmadığı taktirde, Akbank, Artı Para’yı (kredi limiti) devreye alıp hesap sahibini kredilendirerek borçları tamamlayacaktır.
  • Özel Kredili Akhesabınıza yatıracağınız ödemeler tabloda belirtilen son ödeme tarihlerinde, Akbank tarafından Üniversitemiz hesaplarına otomatik olarak aktarılacaktır.
  • Dönemlik ve Peşin ödemelerde Abone Tahsilat Sistemi’ ne EFT yapılamamaktadır. Ancak, Akbank mevduat hesabına sahip ve Akbank Internet Bankacılığı ile Bireysel Internet Şube’sinden şifreniz var ise peşin ödemelerinizi Akbank şubesine gitmeden de Internet üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için izlenecek yol; Akbank Bireysel Internet Şube’sine şifreniz ile girdikten sonra, Sol menüde yer alan “Fatura ve Diğer Ödemeler” / “Üniversite Ödemeleri” sayfasından ödeme yapmak istediğiniz mevduat hesabınızı ve Üniversiteyi listeden seçtikten sonra Devam tuşuna basınız, öğrenci TC Kimlik Numarasını yazarak Akademik Yıla ait borçlarınızı görebilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, “Bireysel Internet Şubesi’ndeki harç tahsilat sistemi ile Akbank şube sistemi entegre durumda olduğundan, ödemeler iş günlerinde 08:00 ve 19:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.
  • Kayıt olacak yeni öğrenciler dışındaki diğer öğrencilerimizin Öğrenim ve Yurt ücreti ödemeleri için dekont getirmelerine gerek yoktur.
  • Ödemelerle ilgili yapmış olduğumuz bu uyarılarımızı, lütfen adınıza ödeme yapacak kişilere de iletmenizi rica ederiz.
  • ABD Doları cinsinden ilan edilen ücretlerin ABD Doları olarak ödenmesi esastır.

Işık Üniversitesi Nerede?

Işık Üniversitesi İletişim 

Işık Üniversitesi 34980 Şile/İstanbul

Telefon : 0 216 712 14 60
Faks : 0 216 710 28 73
E-Posta : infoisikun.edu.tr
KEP Adresi : isikuniversitesihs01.kep.trHasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Haliç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Doğuş Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Çağ Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Biruni Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu