Bilgi Havuzu

KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır? KYK Yurt Değiştirme Şartları Nelerdir?

KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır? KYK Yurt Değiştirme Şartları Nelerdir? Üniversitelerin açılması ile birlikte KYK yurtlarına öğrenciler yerleşmeye başladı. Farklı sebeplerden dolayı KYK Yurt değişikliği yapmak isteyen öğrenciler KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır? araştırmakta. e-devlet KYK  yurt nakil işlemlerini merak edenler için bu yazımızda Online KYK yurt nakil işleri nasıl yapılır? tüm detaylarıyla anlattık…

KYK Yurt Değiştirme Şartları Nelerdir?

kyk yurt degistirme sartlari nelerdir

Yurt değişikliği yapmak isteyen öğrencilerin bu değişikliği yapmadan önce bilmesi gereken bazı şartlar mevcuttur. KYK yurt değiştirme nakillerinde; öncelikli durumlar bedensel engeli olanlar, okula mesafe durumu uzak olanlar, kardeş durumu gibi etkenler göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

En önemli etkenlerden biri de Nakil istenen yurdun boş kontenjan durumu olup olmamasıdır. Bunun yansıra KYK yurt değiştirmek için spesifik ön şartlar yoktur. Bulunduğu yurtta belli sebeplerden ötürü rahat olmayan her öğrenci KYK yurt değiştirme talebinde bulunabilir.


KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır?

Nakil yapmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de KYK Online nakil işlemleridir. KYK yurt nakil işlemlerinizi online olarak gencizbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Adrese gittiğinizde ana sayfada bulunan yurt işleri menüsüne girerek yurt nakil işleri menüsünde nakil işlemlerinizi adım adım takip ederek tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle bilmelisiniz ki KYK yurt nakil işlemleri GSB tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Başvuru tarihleri dışında sisteme giriş yapılamamaktadır. Yurt nakil işlemleri tarihleri dışında nakil işlemi yapmak için Yurt Müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Burada önemli nokta nakil istediğiniz yurtta boş kontenjan olmasıdır. Nakil işlemi öncesi gitmek istediğiniz yurtta boş kontenjan olup olmadığını araştırıp başvuruda bulunmanız daha iyi olacaktır.


KYK Yurt Değiştirme Dilekçe Örneği

KYK yurt değiştirme başvurusu için kurum öğrenciden imzalı dilekçe talep etmektedir. Bu durumda kullanabileceğiniz KYK yurt değiştirme dilekçe örneğini inceleyerek dilekçenizi yazabilirsiniz.

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

YÜKSEKÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Ankara

………………Üniversitesinin, …………………..Fakültesi,…………………Bölümü, ………………..Sınıf, …………………….Numaralı öğrencisiyim.

………../………./…… tarihi kayıt hakkı kazanmış olduğum ………………………Yurt Müdürlüğünün, kayıtlı olmuş olduğum üniversiteye uzak olmasından ötürü ……………………… Yurt Müdürlüğüne naklimin ivedilikle gerçekleştirilmesini istiyorum.

Bu hususta gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

……../……/………

İmza

Ad Soyad

Adres:

T.C. No:

Telefon No:

E-Posta:

Ekler:

Kayıtlı bulunan üniversiteye ait öğrenci belgesi (1 adet)

Kayıtlı olunan yurdu gösteren belge (1 adet)

Yurt nakil işleri bu şekilde ilerlemektedir. Aklınıza takılan bir soru varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

 İlginizi Çekebilir 👇

👉  KYK Yurt Nedir, Açılımı Ne Demek? 

👉 KYK Yurt İnternet Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

👉 2023-2024 Okulu Dondurunca KYK Bursu/Kredisi Kesilir mi? 

👉 KYK Yurt İnternet Kotası Ne Zaman Yenilenir?

Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu