Kimdir

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir, Kaç Yaşında? Mehmet Tevfik Göksu Hayatı ve Biyografisi

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir, Kaç Yaşında? Mehmet Tevfik Göksu Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu aslen Nereli? Mehmet Tevfik Göksu kürt mü? soruları merak edilmekte. Gelin birlikte Mehmet Tevfik Göksu hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir?

mehmet tevfik goksu kimdir

Esenler belediye başkanı olan Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? merak edilmekte. Katıldığı programlar ve siyaset gündemine dair yorumları ile dikkat çeken isimler arasında yer alan Mehmet Tevfik Göksu, 1966 yılında Adıyaman’ da dünyaya geldi. 2023 yılı itibari ile 57 yaşındadır ve aslen Adıyaman Gölbaşılıdır. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlkokulu Gölbaşı’nda, liseyi ise İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi’ n de almıştır. Harita Mühendisliği Bölümü’nde 1990 yılında mezun olan Göksu, 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Bunlarla yetinmeyen Mehmet Tevfik Göksu ardından ise  Doktora çalışmalarını, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı.


Mehmet Tevfik Göksu Hayatı ve Biyografisi

mehmet tevfik goksu hayati ve biyografisi

Siyasi kariyerine erken yaşlarda başlayan Mehmet Tevfik Göksu, siyasete ilk olarak Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul il başkan yardımcısı olarak başlamıştır. Ardından ise Millî Gençlik Vakfı İstanbul il kuruculuğu ve Marmara bölge başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bir çok sivil toplum kuruluşunda görev alan Mehmet Tevfik Göksu, araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyedir ve üyelikleri günümüzde halen aktif haldedir. Doktorasını siyaset sosyolojisi alanında yapan Mehmet Tevfik Göksu, 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar belediye başkan danışmanlığı görevinde bulunmuştur.

Bunun ardından ise 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 ve 2019 yıllarındaki Mahalli İdareler Seçiminde yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Göksu, üç dönemdir Esenler Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Mehmet Tevfik Aksu özel hayatından bahsedecek olursak; evli ve 4 çocuk babasıdır. Aynı zamanda İleri seviyede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Twitter 👉 Mehmet Tevfik Göksu 


👉Yeni BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu