Kimdir

Morkomedyen Murat Genç Kimdir, Kaç Yaşında? Murat Genç Hayatı ve Biyografisi

Morkomedyen Murat Genç Kimdir, Kaç Yaşında? Murat Genç Hayatı ve Biyografisi. Burçların tiplemeleri ile ilgili videolar çeken  Morkomedyen ismiyle ünlenen Murat Genç eski eşi kim? Murat Genç evli mi, çocuğu var mı? Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim.

Morkomedyen Murat Genç Kimdir?

morkomedyen murat genc kimdir

Sosyal medya fenomeni olan ve Özellikle Instagram da takipçilerine burçlar ile videolar çekip beğeni toplayan Murat Genç hakkında tüm merak edilenleri derledik. Sosyal medya fenomeni olması yanı sıra aslında eğitimci olan Morkomedyen adıyla tanıdığımız Murat Genç Kimdir? merak edilmekte.

Özellikle burçlarla ilgili videoları en çok izlenenler arasında yer alan ve hatırı sayılır bir takipçi sayısı olan Morkomedyen Murat Genç, 1984 doğumludur. 2024 yılı itibari ile 40 yaşındadır ve aslen İzmirlidir. Sosyal medya fenomeni olması yanı sıra eğitimci olarak görev yapmıştır Ayrıca Murat Genç bir çok film ve dizide de de rol almıştır.

Fenomen, oyuncu, tiyatrocu, youtuber, video içerik üreticisi, yönetmen ve senaristtir. Henüz 5 yaşındayken anne ve babası boşandı. Öğrenimine yavru vatan Kıbrıs’ta başladı. Eğitim çağlarının ilk senelerınden bu yana lise yaşamına kadar onlarca okul değiştirdi. Liseyi İzmir’de bitirdikten sonra üniversite eğitim hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Kimya Bölümü’nde sürdü.

Murat Genç boyu 1.80 cm kilosu 78 kg ve burcu Oğlaktır.


Murat Genç Hayatı ve Biyografisi

morkomedyen murat genc hayati ve biyografisi

Üniversiteden mezun olduktan sonra eğitimci olarak kariyerine başladı ve öğretmenlik yapmaya başladı. Murat Genç Morkomedyen kariyer yolcucuğu çok ufak yaşlarda sahne aldığı tiyatro oyunları başladı. 12 yaşına bastığında profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başladı.

Televizyon dizileri ile 2010’lu senelerın başında tanıştı. İlk ekran deneyimini 2011 senesinde Yalan Dünya, sonrasında 2012 senesinde Ekip Bir ve Şefkat Tepe dizilerinde, 2013 senesinde Arka Sokaklar dizisinde adım attı.

2015 senesinde Avrupa Avrupa dizisinde rol aldı. Ardından 2016 senesinde Umutsuz Ev Kadınları dizisinde oynadı. Eş zamanlı olarak tiyatro çalışmalarını da sürdürdü. 2017 senesinde Mor Çocuk Tiatrosu’da görev aldı. İlk kez beyazperde de 2019 senesinde Hemen Döneriz adlı sinema filmi ile deneyim yaşadı. 2020 senesinde Güzel Çirkin dizi filminde rol aldı.

Morkomedyen (Murat Genç) Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ekranlara ilk defa 2011 yılında yayınlanan Yalan Dünya yapımı ile merhaba diyen başarılı sosyal medya fenomeni isim daha sonrasında Ekip Bir, Şefkat Tepe ve Avrupa Avrupa yapımlarında da rol aldı. Uzun soluklu bir polisiye dizisi olan Arka Sokaklar’ın oyuncu kadrosuna 2013 yılında dahil olan başarılı isim son olarak 2020 yılında Güzel ve Çirkin sinema filminde yer aldı

  • 2020 Güzel Çirkin
  • 2019 Hemen Döneriz
  • 2016 Umutsuz Ev Kadınları
  • 2015 Avrupa Avrupa
  • 2012 Şefkat Tepe
  • 2013 Arka Sokaklar
  • 2012 Ekip Bir
  • 2011 Yalan Dünya


Instagram 👉 Morkomedyen Murat Genç

Youtube 👉 Morkomedyen


👉Emirhan Özhan Kimdir, Kaç Yaşında? Emirhan Özhan Kaç Para Kazanıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu