Çıkmış Sorular

MSÜ 2022 Çıkmış Sorular Tamamı PDF İndir

MSÜ 2022 Çıkmış Sorular Tamamı PDF İndir. Her yıl düzenlenen MSÜ sınavına hazırlanan adaylar için bu yazımızda MSÜ girecek adaylara kolaylık olması açısından MSÜ 2022 Çıkmış Sorular Tamamını kolayca indirebileceğiniz PDF linkleri hazırladık.

MSÜ 2022 Çıkmış Sorular Tamamı PDF

msu 2022 cikmis sorular tamami pdf

Her yıl ÖSYM tarafından hazırlanan MSÜ sınavı bu yılda 3 Mart 2024 tarihinde yapılacaktır. 3 Martta yapılacak sınava hazırlanan adaylar bir yandan çalışmaya devam ederken bir yandan da daha önceki yıllarda çıkmış soruları çözerek sınava hazırlanmakta.

Ülkemizde yaşanan deprem sonrasında ertelenen MSÜ 2024 sınavına girecek adaylar hazırlıklarına devam etmekte. MSÜ sınavı soruları üniversite TYT sınavı formatındadır. MSÜ sınavında 40 Türkçe, 20 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 120 soru çıkmaktadır.

Milli Savunma Üniversitesinden mezun olan öğrenciler, standart fakülte diplomasının yanı sıra okullarına göre subay veya astsubay diploması da alırlar. MSÜ sınavına hazırlanan adaylar geçmiş yıllara ait çıkmış soruları mutlaka çözmelidirler. Sınav ÖSYM tarafından yapıldığı için ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak 2022 MSÜ çıkmış soruların tamamını PDF formatında indirebilirsiniz.

2022 MSÜ Çıkmış Sorular PDF İndir


İlginizi Çekebilir 👇

👉MSÜ Çıkmış Sorular Tamamı PDF İndir (Tüm Yıllar)

👉 MSÜ Sözlü Mülakat Çıkmış Soruları ve Cevapları

👉 2023 MSÜ Sözlü Mülakat Çıkmış Soruları PDF İndir

Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir Yorum

  1. eline sağlık sınav öncesi buradan çalıştım gerçekten başarılı bir arşiv olmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu