Kimdir

Onursal Adıgüzel Kimdir, Kaç Yaşında? Onursal Adıgüzel Hayatı ve Biyografisi

Onursal Adıgüzel Kimdir, Kaç Yaşında? Onursal Adıgüzel Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kişiliği ile de tanınan Onursal Adıgüzel Nerelidir? merak edilenler arasında yer aldı. CHP Partisinden İstanbul Milletvekili olarak bilinen Onursal Adıgüzel hakkında tüm merak edilenleri makalemizde derledik.

Onursal Adıgüzel Kimdir?

onursal adiguzel kimdir kac yasinda

Katıldığı programlar ve siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Onursal Adıgüzel, son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. İstanbul milletvekili olan ve aynı zamanda Çevre ve AB Uyum Komisyonu Üyelikleri yapmış olan Adıgüzel, 1985 yılında Malatya’da doğdu. Onursal Adıgüzel, 2023 yılı itibari ile 38 yaşındadır ve aslen Malatyalıdır. 

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi olarak çalıştı, yöneticilik yaptı.


Onursal Adıgüzel Hayatı ve Biyografisi

onursal adiguzel hayati ve biyografisi

Eylül 2010 ile Ocak 2011 tarihleri arasında MYK üyesi olarak görev yapan Adıgüzel, Ocak 2011’den Haziran 2012’ye Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 34. Olağan Büyük Kurultay’da ve 18. Olağanüstü Kurultay’da Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

2015 genel seçimlerinde İstanbul milletvekili seçilen Adıgüzel, TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye- AB Karma Parlamento Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyesidir. 24 Haziran 2018 seçimlerinde İstanbul 1.bölge milletvekili adayı oldu. Adıgüzel, Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evlidir.

Twitter 👉 Onursal Adıgüzel


👉 Gökhan Kayış Kimdir, Nerelidir? Gökhan Kayış Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu