Kimdir

Selahattin Bilgen Kimdir, Ne İş Yapıyor? Selahattin Bilgen Hayatı ve Biyografisi

Selahattin Bilgen Kimdir, Ne İş Yapıyor? Selahattin Bilgen Hayatı ve Biyografisi. İGA Havalimanı İşletmesi AŞ’nin yeni CEO‘su olması sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer alan Selahattin Bilgen Kaç Yaşında, Nereli? Selahattin Bilgen Ne Mezunu? merak edilmekte. Gelin birlikte Selahattin Bilgen hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Selahattin Bilgen Kimdir?

selahattin bilgen kimdir

Geçtiğimiz günlerde İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu’nun görevden alınarak yerine Selahattin Bilgen getirilmesi sonrasında Selahattin Bilgen Kimdir? merak edilmekte. Başarılı eğitim hayatı sonrasında kariyeri ile bir çok önemli görevde bulunan Selahattin Bilgen, 1981 yılında dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 42 yaşındadır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; ilk ve orta eğitimin ardından üniversite eğitimini 2003’te Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Başarılı bir kariyere sahip olan Selahattin Bilgen, eğitime de oldukça vermektedir. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladıktan sonra, ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamladı. 2003 – 2018 yılları arasında Kurumsal Bankacılık, Kurumsal Finansman ve Proje Finansmanı gibi alanlarda görev yapmıştır.

Selahattin Bilgen Cengiz Holding Finans Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Daha sonra Selahattin Bilgen Unicredit Türkiye Finansal Danışmanlık Yönetici Direktörlüğü, Yapı ve Kredi Bankası Kurumsal Proje Finansmanı Direktörlüğü görevlerini üstlendi.


Selahattin Bilgen Hayatı ve Biyografisi

selahattin bilgen hayati ve biyografisi

İstanbul Havalimanı Projesinde, ilgili finansmanın sağlanmasında ve refinanse edilmesinde önemli görevler üstlenen Bilgen, 2022 yılında BMI Business School ve DataExpert tarafından “Türkiye’nin En Etkili 50 Finans Lideri” arasında gösterilmiştir. Finans alanında bilgi ve tecrübesi ile dikkatleri çeken Selahattin Bilgen Business Life Dergisi’nin “Türkiye’nin En Etkili Üst Düzey Yöneticileri” listesinde kendisine yer buldu.

İGA İstanbul Havalimanı ilgili grup şirketlerinin kuruluşu ve bu şirketlerin finans, bütçe, finansal raporlama ve planlama, gelirler, muhasebe, sözleşmeler yönetimi, vergi, sigorta gibi fonksiyonlardaki sistem ve süreçlerinin kurgulanması, faaliyetleri için hazır hale getirilmesi ve geliştirilerek sürdürülmesine liderlik yapmaktadır.

Ocak 2018’de İGA İstanbul Havalimanı bünyesinde kurulan şirketlerin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevinde bulunmuştu. Eylül 2023 tarihi itibariyle vekaleten İGA İstanbul Havalimanı CEO’su olarak atanan Bilgen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu