Kimdir

Selahattin Yılmaz Kimdir, Nerelidir? Selahattin Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Selahattin Yılmaz Kimdir, Nerelidir? Selahattin Yılmaz Hayatı ve Biyografisi. son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Türk Konsolos olan Selahattin Yılmaz Kaç Yaşında? Selahhatin Yılmaz Şuan Ne İş Yapıyor? sorularının cevapları ve Selahattin Yılmaz Hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Selahattin Yılmaz Kimdir?

selahattin yilmaz kimdir

Başarılı ve bir o kadar da azimli bir hayat hikayesi olan Selahattin Yılmaz Kimdir? araştırılmakta. Türk konsolos olarak görev yapan Selahattin Yılmaz 1977 yılında Hatay İskenderun’da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari 46 yaşındadır ve aslen Hataylıdır.  Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Lise eğitimini İbni Sina Anadolu Lisesi ve İkem Koleji’nde tamamlamıştır..

Üniversite hayatını ise Amerika Birleşik Devletleri’nde Uluslararası İşletme ve Pazarlama alanlarında önlisans eğitimleri almıştır.  ailesinden bahsedecek olursak; Yılmaz,1938 yılına yakın Fransız sömürgesi altında kalan Hatay’ın İskenderun Liman Reisliği görevi ile bölgedeki tüm ticari süreçleri yöneten Şeyh Ali’nin torunudur. aynı zamanda 90 ülkeye ihracatı olan Şampiyon Filtre A.Ş. ‘nin 2020 itibari ile yönetim kurulu üyesi ve ortağıdır..

Türkiye’de büyük elçiliği olmayan Liberya ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkanları George Weah ve Recep Tayyip Erdoğan’ın karşılıklı olarak temsil yetkisi ve mazbatasını hak etmiştir. Türkiye’de tek başına temsil yetkisi ile Fahri Baş Konsolosudur..


Selahattin Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

selahattin yilmaz hayati ve biyografisi

Başarılarından bahsettiğimiz Selahattin Yılmaz Hatay’da başlayan Hayat hikayesi günümüz itibari ile Türk Konsolos olarak devam etmektedir. 1998 yılında çalışmaya başladığı Şampiyon Filtre şirketinde 22 yıl boyunca görevine devam etmiştir. Ayrıca Yılmaz,  ülkeye ihracat yapan Şampiyon Filtre’nin ürünlerini 90 ülkeye ulaşmasında etkin rol oynamıştır. Türkiye pazarında ise son 2 yıldır pazar lideri konumuna ulaştırmıştır..

Şirketin 57 milyar doların üzerindeki yıllık cirosu ile bünyesinde LG Electronics, Chevron, Intercontinental otelleri ve Watson gibi yatırımları bulunduran Fortune Global 500 listesinde olan GSC ile iş ortaklıkları sağlamıştır..

Otomotiv ve birçok sektörde olduğu gibi B4B’yi Avrupa ve Türkiye’de ilk devreye alan kişidir. Yaptığı çalışmalar doğrultusunda Best of City Awards 2019 ödül töreninde uluslararası platformda Sosyal, Kültürel ve Ekonomiye Katkı ödülü almıştır. IGEME kayıtlarında ise geçmiş yıllarda en çok ihracat yapan ?rmalar arasında ödül almıştır..

Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu