Kimdir

Uğur Poyraz Kimdir? Uğur Poyraz Ne Mezunu? Uğur Poyraz Hayatı ve Biyografisi

Uğur Poyraz Kimdir? Uğur Poyraz Ne Mezunu? Uğur Poyraz Hayatı ve Biyografisi. İYİ Parti genel sekreteri olan Uğur Poyraz Kaç Yaşında, aslen nereli? merak edilenler arasında yer aldı. Siyasi kimliği yanı sıra aynı zamanda avukat olan Uğur Poyraz hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Uğur Poyraz Kimdir?

ugur poyraz kimdir

İYİ Parti Genel Sekreteri olarak tanınan Uğur Poyraz Kimdir? araştırılmakta. Siyasete atılmadan önce avukat kimliği ile hayatına devam eden Uğur Poyraz, 1977 yılında Emirdağ’da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 46 yaşındadır ve aslen Emirdağlıdır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; ilk, orta ve lise eğitimini Ankara Yükseliş Koleji’nden mezun olarak tamamlamıştır. Ardından ise üniversite eğitimini ise 2000 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Uğur Poyraz Ne Mezunu?

Türk avukat ve siyasetçi, sanayici ve iş insanı olan Uğur Poyraz Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku Anabilim dalında Anayasa Hukuku alanında yaptığı yüksek lisansını, ‘Çıkar Amaçlı Suç Örgütlerinin Uyum Yasaları Çerçevesinde Anayasal Değerlendirilmesi’ başlıklı teziyle 2005 yılında tamamlamıştır.


Uğur Poyraz Hayatı ve Biyografisi

ugur poyraz hayati ve biyografisi

Aldığı eğitimler sonrasında kendi kurmuş olduğu avukatlık bürosunda bir süre hizmet veren Uğur Poyraz bir çok farklı alanda da başarılı projelerde yer almıştır. Bunun dışında ise birbirinden farklı sayısız sosyal sorumluluk prsojesini üstlenen Poyraz, siyasete atılması ile birlikte İYİ Parti de aktif olarak bulunmuştur.

Anayasa Hukuku yanı sıra sınıraşan suçlar ve örgütlü suçlar konularında da uzman olan Poyraz; 19 yıldır kendi kurduğu hukuk şirketi bünyesinde avukatlık yapmaktadır. Sanayici ve iş insanı olarak turizm ve sağlık alanlarında çeşitli yatırımları bulunan Poyraz; evli ve bir çocuk babasıdır.

Twitter’da Uğur Poyraz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu