Nasıl Olunur?

Vigo Kurye Maaşları 2024 Ne Kadar? Vigo Kurye Şartları ve Yorumları

Vigo Kurye Maaşları 2024 Ne Kadar? Vigo Kurye Şartları ve Yorumları. Son günlerde popüler haline gelen Vigo Kurye Başvuru Şartları ve Çalışma saatleri de araştırılmakta. Özellikle Vigo Kurye Ne Kadar Alıyor? Vigo Paket Başı Kaç TL?  sorularını sizler için yanıtladık.

Vigo Kurye Nedir?

vigo kurye nedir

Özellikle tüm dünyayı saran korona salgınından sonra artan kurye ve sipariş dönemi sonrasında popüler halen kuryeler oldukça talep görmüş durumda. Sektöre sonradan giren Vigo Kurye‘ de emin adımlarla ilerlemekte. Tüm Türkiye’ye hizmet veren Vigo Kurye Nedir? Öncelikle bu soruya cevap verelim.

2019 yılında faaliyetlerine başlayan şirket, müşterilerin siparişlerini kuryeler ile adrese teslim etmektedir. Tıpkı Trendyol Go gibi aklınıza gelecek bütün işletmelere lojistik hizmet veren bir kurumdur.

Vigo, pazarlama sektöründe yer alan marka ve işletmelerin, siparişlerini ulaştırabilmelerindeki en hızlı teslimat seçeneklerinden olan kuryelerdendir. Vigo siparişlerin müşterilere anında ulaşabilmesi için ”hemen teslimat” prensibiyle çalışan bir kurye kuruluşudur.

Vigo kuryelik avantajlarından yararlanan birçok firma vardır. E-ticaret siteleri, marketler, mağazalar ve restoranlar Vigo kuryelik hizmetinden yararlanmaktadır.

Kurye olarak firmada görev almak isteyen kişiler ise Vigo kurye maaşlarını merak ediliyor. Vigo teslimatları motosikletli kuryeler tarafından ile yapılmakta. Kendisine ait motosikleti olan kuryeler Vigo’da yüksek kazançlar ile çalışabiliyor. Tabi bunun için kendi şirketlerini kurmaları gerekiyor.


Vigo Kurye 2024 Maaşları Ne Kadar?

vigo kurye maaslari ne kadar

Vigo kurye maaşları diğer kurye firmalarına gör fazla olması sebebiyle oldukça talep görmektedir. Vigo,  aslında çok basit bir çalışma sistemine sahiptir. Buna rağmen çalışanlarına yüksek maaş getirisi bırakır. Markaların operasyon için ekstra bütçe ayırmalarına gerek bırakmaz. Tamamen performans sistemine dayalıdır. Bu sayede her geçen gün daha fazla markayla ortak çalışır.

Araçlı kurye maaşları çalışma saatine, motorun kuryeye ait olup olmamasına göre değişir. Vigo motorlu kurye maaşlarına dair ayrıntıları sizin için şu şekilde sıraladık: (İstanbul)

  • Günlük çalışma saati : 12 Saat
  • Günlük paket adeti : 35
  • Saatlik kazanç : 90 TL
  • Paket başı : 45 TL
  • KM (0 – 4 arası) : 2.5 TL
  • Yakıt Desteği : 5 TL
  • Aylı Kazanç : 87.500 TL (Buradaki kazançlar bölgeye göre farklılık göstermektedir.)

 


Vigo Kurye Olma Şartları Nelerdir, Nasıl Başvurulur?

vigo kurye olma sartlari

İlk olarak 2019 yılında faaliyet gösteren Vigo, işsiz vatandaşların çoğu için bir kazanç kapısı olmuştur. Motorlu kurye olarak çalışmak isteyen vatandaşlarımız, resmi sitesinde bulunan Vigo iş başvuru formunu doldurabilirler. Diğer web sitelere de iş ilanı veren bu firma, bünyesinde çalıştırılmak üzere birçok Vigo motorlu kurye aramaktadır. Günümüzde maaşı iyi olan bir işe sahip olmak isteyenler, Vigo araçlı kurye işine alaka göstermektedir.

Vigo kuryelik şartları aşağıdaki listedeki gibidir;

 • En az ilkokul mezunu,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilen
 • Ekip faaliyetlerine uyumlu,
 • Daha önce kuryelik işi yapmış veya motor kullanımına hâkim,
 • Trafikte hareket ederken sabırlı olan kişiler bu iş için uygun görülmektedir.
 • Motorlu kurye başvurusu yapacaklar kesinlikle A1-A2 motor ehliyetine sahip olmalıdır.
 • Kuryeliği kendi motoruyla yapmak isteyenlerin araçları, en az 2012 model ve 110 CC olmalıdır.

Başvuran adayların adli sicil kaydı, tecrübeleri ve yaşları da aranan şartları sağladığı takdirde işe alınmaktadırlar. Vigo başvuru şartları hususunu sağlayan herkes kolaylıkla iş sahibi olabilmektedir. Vigo kurye olabilmek için motora sahip olma gibi bir şart yoktur. Kuryeler kendi aracı olmadan, firmanın verdiği motoru kullanabilirler. Bunun için aylık maaşlarından kullandıkları aracın taksiti kesilir. Vigo kurye çalışma saatleri 10, 12 ve 13 saat aralığında değişir. Kendi motoru olan kuryeler için çalışma saatleri daha da farklıdır. Haftada bir gün tatil yapma hakları vardır.


Vigo Kendi Motoru ile Kurye Maaşı

Vigo kurye maaşları kendi motoru ile çalışan personellerde daha yüksektir. Kendinize ait bir motor ile ayda 13.250 TL maaş kazanabilirsiniz.  Vigo kuryeler bir ayda 26 gün çalışır. Bu 26 gün içinde yapılan teslimatlar  hesaplandığında  motorlu kuryelerin aylık maaşları ortaya çıkar.

Vigo’da günde 13 saat molasız bir şekilde çalışarak ayda 18 bin TL kazanabilirsiniz. Bunun için yemek ve su molası vermeden aralıksız çalışmanız gerekir.

Vigo kendi motoru ile kurye maaşı en yüksek olan firmalar arasındadır. Vigo’da esnek çalışma saati avantajına sahip olursunuz. Günde 10, 12 ve 13 saat seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Günde 10 saat çalışırsanız toplam 40 dakika mola hakkınız olur. Günde 13 saat çalışmayı tercih ederseniz mola süreniz 50 dakika olur.

Vigo kurye kıyafetleri mesai saatlerinde üzerinizde olmalıdır. Kıyafetlerin iş güvenliği açısından eksiksiz giyilmesi gerekir. Sağlığınız açısından giymeniz gereken kıyafetler şunlardır;

 • Mont
 • Kask
 • Çizme
 • Pantolon
 • Dizlik
 • Bellik
 • Yağmurluk
 • Diz örtüsü
 • İntercom
 • Eldiven
 • Kask kamerası
 • Telefon tutacağı

Vigo Çalışma Şartları Nelerdir?

vigo kurye basvuru sartlari nelerdir nasil basvurulur

Vigo kurye çalışma şartları konusunda kuryelerin çalışma saatleri de adaylar tarafından merak edilir. Vigo kurye çalışma saatleri 08.00- 24.00 arasıdır. Bir kurye bir gün içerisinde 12 saat çalışma hakkına sahiptir. Kuryelerin hangi saatlerde çalışacağına saha sorumlusu karar verir.

Hazırlanacak çizelge ile kuryelerin çalışma saat planlamaları yapılır. Kuryeler hangi saatler arasında çalışmak istediklerini saha sorumlularına iletebilir. Saha sorumlusunun hazırladığı çalışma planına kuryeler sadık kalmak zorundadır. Vigo kurye maaşları fazla çalışma ile daha da artabilir.


Vigo Kurye Avantajları Nelerdir?

 • 7/24 teslimat imkânı sayesinde sipariş ulaştırmada zaman satın almak isteyenlere fırsat sunar. İşletmelerin ve markaların müşterileri hızlı teslimat sayesinde yaptıkları alışverişten daha mutlu ayrılırlar. Bu da Vigo’yu kullanan firmaların tercih edilebilirliğini daha da artırır.
 • Motorlu kurye takip imkânı sayesinde teslimat işleyişi daha güvenli hale gelir. Kargo takibi sayesinde kuryenin işine daha da ihtimam göstermesi sağlanır.
 • Moto kurye hizmeti diğerlerine göre daha ucuz Küçük işletmeler için uygun fiyatlı lojistik hizmeti sunar.
 • Vigo kurye güvencesi altında siparişler zarar görmeden yerine ulaştırılır. Çünkü siparişler, özel teslimat çantalarında başka yüklerin altında ezilmeden taşınmaktadır. Moto kurye hizmeti, son derece güvenilir olan ve teslimatta kolaylık sağlayan bir faaliyettir.

Vigo kurye hizmeti vesilesi ile işletmeler, lojistik donanımlara gerek kalmadan taşımacılık ihtiyacını karşılar. Hatta taşımacılık sırasında oluşabilecek sorunlarla meşgul olmalarına gerek bile kalmaz.

Taşıma esnasında yaşanabilecek her türlü problemin yükümlülüğü kurye şirketlerine aittir. Sırf bu sebepten bile pazarlama sektöründe yer alan işletmelerin çoğu, kurye şirketlerine ihtiyaç duyar.


İlginizi Çekebilir 👇

Ambulans Şoförü Maaşları 2024 Ne Kadar? 

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

4 Yorum

 1. türkiyede kadınlara en iyi istihdam ve desteği vigo veriyor kadınsanız ve kurye iseniz kesinlikle vigo

 2. sadece vigo değil kadınlara iyi şartlar sunan artık her kurye kadın istihdamına önem veriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu