Kimdir

Yasin Pişgin Kimdir, Kaç Yaşında? Yasin Pişgin Hayatı ve Biyografisi

Yasin Pişgin Kimdir, Kaç Yaşında? Yasin Pişgin Hayatı ve Biyografisi. En çok merak edilen isimler arasında yer alan Yaşin Pişgin aslen Nerelidir? İlahiyat alanında uzman olduğu bilinen ve kitap yazarı olarak da tanınan Yasin Pişgin kitapları ve hakkında tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yasin Pişgin Kimdir?

yasin pisgin kimdir kac yasinda

İlahiyat alanında uzman olduğu bilinen Yasin Pişgin, aynı zamanda kitap yazarıdır. 1976 yılında doğan Yasin Pişgin; 2023 yılı itibari ile 47 yaşındadır ve aslen Hayatlıdır. Eğitimini başlarken ilk olarak doğduğu şehirde başlayan Pişgin; İskenderun Atatürk Ortaokul ve ardından İskenderun Cumhuriyet Lisesi bitirmiştir. Üniversiteyi ise; Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezun olarak tamamlamıştır. bununla yetinmeyen Pişgin, Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Çok iyi derecede Arapça bilmektedir. Daha önce İhtisas Kursu, ve Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yaşantısını Antalya’da sürdüren Doç. Dr. Yasin Pişgin’in Kalbe Karışık isimli bir kitabı vardır.


Yasin Pişgin Hayatı ve Biyografisi

yasin pisgin hayati ve biyografisi 1

Günümüzde Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görevini sürdüren Doç. Dr. Yasin Pişgin evlidir. Arap Dili ve Belagati, Tefsir, İlahiyat Temel Alanı üzerine araştırmalar yapmıştır. Çok iyi derecede Arapça bilmektedir. Daha önce İhtisas Kursu, ve Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Hayatını Antalya’da sürdüren Doç. Dr. Yasin Pişgin’in Kalbe Karışık isimli bir kitabı vardır.

2001-2003 yılları arasında Ankara’da İmam-Hatip olarak görev aldı. 2004 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde Müftülük/ Vaizlik eğitimi aldı.

Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde 2005-2007 yılları arasında Vaiz olarak görev yaptıktan sonra Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde 2007-2010 yılları arasında Eğitim Görevlisi olarak çalıştı. Bu süre zarfında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalı’nda “Kur’an’a Göre Akıl ve Akılcılığın Kur’an Tefsirine Etkisi” adlı tez çalışmasını 2008 yılında tamamlayıp Doktor unvanını aldı. 2018 yılında “Kur’an’da Karakter İnşası” takdim teziyle Doçent oldu.

Yasin Pişgin En Yaygın Eserleri

• Mısır’a Sultanı Kuyudan Gelir & Yusuf Suresi Tefsiri
• Kur’an’ın Kalbine Yolculuk & Yasin Suresi Tefsiri
• Kuranda Karakter İnşası

Instagram 👉 Yasin Pişgin 


👉Erkan Trükten Kimdir, Kaç Yaşında? Erkan Trükten Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu