Bilgi Havuzu

8. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2024

Bu yazımızda 2024 yılında LGS girecek öğrenciler için  8. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2024 listesini hazırladık. Konu anlatımlı çalışarak ve daha önce çıkmış ve örnek soruları çözerek kolaylıkla LGS hazırlanabilirsiniz. Yazımızın devamında LGS Youtube Kanalları 2024 ile LGS sorularına hakim olabilirsiniz.

8. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2024

8. sinif en iyi yotube ders kanal onerileri 1

Daha önceki yıllardaki sınavlara test kitapları dershaneler ve özel dersler ile hazırlanan hazırlanan öğrenciler artık günümüzde teknoloji sayesinde video anlatımlı derslerle çalışmaya başlamıştır. Hal böyle olunca bir çok alanında uzman öğretmen de YouTube üzerinden konu anlatımı ve soru çözümleri paylaşmakta. Bunun üzerine tüm eğitim sınıflarında olduğu gibi 8. sınıflar içinde hem dersler hem de LGS hazırlık için bir çok video kanalı bulunmakta.

Bu yazımızda alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan YouTube kanallarını listeledik. Bu kanallar sayesinde hem 2024 LGS kolaylıkla hazırlanabilir hem  daha önce çıkmış soruları örnek çözümleri ile iyice dersleri karayabilirsiniz. Bununla birlikte hali hazırda derslerinize de daha iyi anlamış olursunuz.

2024 LGS için MEB’in soru tarzına ve müfredatına uygun şekilde ve uzman öğretmenler tarafından ders videoları üreten Youtube kanallarını sizler için listeledik. Öncelikle belirtelim ki listedeki kanallardan bir kaç video izleyerek size hitap eden hoca ve kanalı belirleyebilir ve o kanal ile devam edebilirsiniz… İşte 8. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2024 

Benim Hocam


Birçok öğretmenin aynı platform altında toplanarak hem kitap çıkardığı hem de ders videoları, soru çözüm videoları yaptığı kocaman bir aile olarak kendilerini tanımlayan bir kanal düşünün. LGS sınavına hazırlık yapan tüm öğrencilerin mutlaka uğraması gereken kaliteli bir kanal.


Tonguç 8. Sınıf


Tonguç Akademi işini seven insanlar olarak Türkiye’nin alanında en iyi hocalarıyla hazırladıkları konu anlatımlarını öğrencilerin hızlı öğreneceği taktiklerle ve gülerek, sıkılmadan öğrenmelerini sağlayacak bir tarzda anlatıyorlar. LGS sınavına hazırlananların en büyük yardımcısı Tonguç 8. Sınıf ile 8. sınıf konu anlatımı videolarına en kısa yoldan ulaşabilirsiniz.


Hocalara Geldik


Hocalara Geldik:  Videolar, internet sitesi, uygulamalar, dijital içerikler derken birbiriyle uyumlu, birbirini destekler yapıda güncel kitaplarla içerik üretimini de genişletiyor. LGS’ de başarısız olacağınız hiç bir ders kalmayacak.


Hasan Güler ile Türkçe


Hasan GÜLER (Türkçe Öğretmeni – YAZAR) Kanalımızda konu anlatımı, soru çözümü, soru analizi yapılmakta, konuyla ilgili püf noktalara, pratik bilgilere, taktiklere ve uyarılara yer verilmektedir.


Şenol Hoca


2011 den bugüne kadar matematiği size kolay ve anlaşılır bir dille anlatabilmek için video dersler hazırlıyorum. Matematikten korkacak hiç bir şey yok, öğrenebilirsiniz. Üstelik matematiği sevmeniz de şart değil, nefret etmeyin yeter.


Fatih Olfaz


Türkiye’nin öğrenci ekranı olan kanalımda LGS için ortaokul matematik, yazılıya hazırlık, rehberlik, motivasyon, koçluk, sınav başarı öyküleri, ders çalışma günlüğüm videoları ve öğrencilerin eğlenerek öğrendiği turnuva ve yarışmalar şeklinde Youtube’a içerikler üretiyorum.


Partikül Matematik


Ben Melih Akgündüz. Bu kanalda LGS, TYT hazırlık “ortaokul matematik” “lise matematik” özellikle de 7.sınıf, 8.sınıf ve 9.sınıf matematik hakkında videolar bulacaksın.


Derslike


Yenilikçi anlatım tekniğiyle müfredata uygun olarak hazırlanmış Fen Bilimleri dersinde daha başarılı skorlar almak için DersLike kanalına göz at.


Sosyal Bilgiler Dersliği


Sosyal Bilgiler dersi ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini sorular çözerek, eğlenceli bir şekilde bu kanalda anlatıyoruz. 5-6-7-8-9. sınıflar ile ilgili konu anlatımları, soru çözümleri, yazılıya hazırlık dersleri, eğlenceli oyunlar ve etkinlikler ile her zaman yanınızdayız.


SosyalKale


8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi LGS Videoları ile 5,6 ve 7. Sınıflar İçin Sosyal Bilgiler Dersi Videoları İle Öğrenmek Çok Daha Kolay ve Zevkli.


Din Kültürüm


Merhaba Ben, Yusuf KELEŞ. Din Kültürüm Youtube kanalında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Gerek okuldaki sınavlarda gerekse LGS,AYT TYT sınavlarında size faydalı olacak içerikler üretiyorum.


Din Kültürü Hocam


Din Kültürü Hocam Youtube kanalımızda 4, 5, 6, 7, 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi ünitelerinin konu anlatımları hazırlamaktayız. LGS Din Kültürü konu anlatımı ve soru çözümü  yapmaktayız. Videolarımızın faydalı olacağına inanıyorum.


İNGİLİZCE SİL BAŞTAN – Dilek Demirel ile


İngilizce dersi çok zor, anlamıyorum mu diyorsun? Dur bir de ben sana anlatayım  Ben kim miyim? Adım, Dilek Demirel. Videolarımı izleyerek başarın artacak, kendinle gurur duyacaksın, ailen ve çevrendeki herkes de tabi ki…


2023 LGS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

7. Sınıf En İyi Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

2 Yorum

  1. bulduğunuz youtube kanalları oldukça başarılı kanallar dilleri akıcı anlatımları çok güzel

  2. sınava hazırlanırken iyi geldi makale hızlı bu anlatımlar gayet başarılı ve oldukça anlaşılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu