Özel Üniversite Ücretleri

Antalya AKEV Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Antalya AKEV Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda Özel Üniversitelerden olan Antalya AKEV Üniversitesi eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte Antalya AKEV Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? Antalya AKEV Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

Antalya AKEV Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

antalya akev universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Antalya AKEV Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz.

Antalya Akev Üniversitesi: Antalya’da  Kültür ve Eğitim vakfı tarafında 2015 yılında kuruldu. Yarım asırdan daha uzun süredir eğitim ve öğretim faaliyetleriyle uğraşan vakıf faaliyetlerin kesintisiz olarak devam etmektedir. “Anaokulundan-Üniversiteye” söylemini hayata geçirmek, eğitim meşalesini yükseköğretime taşımak için oldukça uzun süren çalışmaları sonucu  kurulan üniversite 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerini almıştır.


Antalya AKEV Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

antalya akev universitesi 2023 2024 yili egitim ucretleri listesi

 • Psikoloji : 99.000 TL
  (%50 Burslu) : 49.500 TL
 • Sosyoloji (%50 Burslu) : 42.500 TL
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (%50 Burslu) : 45.000 TL
 • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (%50 Burslu) : 47.500 TL
 • İletişim ve Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 Burslu) : 45.000 TL
 • Yazılım Mühendisliği (%50 Burslu) : 47.500 TL
 • Aşçılık, Eczane Hizmetleri, Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Turist Rehberliği, Yat Kaptanlığı(%50 Burslu) : 35.000 TL
 • Adalet, Optisyenlik : 70.000 TL
  (%50 Burslu) : 35.000 TL

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Ayrıca belirtilen Ücretler 2022-2023 ücretleridir. 2023-2024 ücretleri güncellendiğinde sitemizde de güncelleme yapılacaktır.

Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz.


Antalya AKEV Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

antalya akev universitesi egitim ucretleri odeme kosullari

Antalya AKEV Üniversitesi Resmi web sitesinde yayınlanan mevzuat bölümünün ücretler kısmında yer alan verilere göre Antalya Akev Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları aşağıdaki gibidir;

Ücretler

MADDE 14 – (1) Üniversitede öğrenim ücretlidir. Eğitim-öğretim ücreti bir akademik yıl için alınır. Yaz okulu ve diğer eğitim-öğretim faaliyetleri yıllık ücretin dışında ayrıca ücretlendirilir.

(2) Ücretler her yıl Mütevelli Heyet tarafından belirlenir. Öğrenim ücretini ödemeyen öğrencinin kaydı yapılmaz veya yenilenmez ve öğrenci işleri sistemi, öğrenciye mesaj dışındaki tüm işlemler için kapatılır. Kayıt yenilemeyen öğrenciye yükümlülüklerini yerine getirinceye kadar, öğrencilikle ilgili hiçbir belge ve evrak verilmez.

(3) Misafir öğrenciler, özel öğrenciler ve 7 nci maddede belirtilen azami öğrenim sürelerini tamamlamış olan öğrenciler, aldıkları ders sayısı ve kredi/saat esas alınarak Mütevelli Heyet tarafından onaylanan esaslara göre ücret öderler.

(4) Yıllık öğrenim ücretlerinin ödeme planı ve tarihleri, her akademik yıl için ilan edilir. Öğrencilerin kayıt yenileyebilmeleri için kayıt yenileme tarihleri içerisinde mali sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekir. Mali sorumluluğunu yerine getirmeyen öğrencinin kayıt yenilemesi mümkün değildir. Ücretleri taksitlendirilmiş öğrencilerin taksitlerini ödeme planı içerisinde ödemeleri gerekir. Taksitlerini aksatan ve aksayan ödemeleri için yeni bir ödeme planını onaylatmamış olan öğrencilere, derslere devam ve sınavlara katılma hakkı verilmez.

(5) Mütevelli Heyetinin kararıyla programlara burslu öğrenci kabul edilebilir.

(6) Üniversiteye ÖSYM tarafından yerleştirilen tam burslu öğrenciler kendilerine tanınan öğrenim süresi içerisinde eğitim-öğretim ücreti ödemezler. Kısmi burslu olarak yerleştirilen öğrenciler, yerleştirildikleri yılda kendilerine tanınan burs oranı dışında kalan öğrenim ücretlerini, her yıl eğitim-öğretim ücreti olarak öderler. Kısmi burslu öğrencilerin bursları kendilerine tanınan eğitim-öğretim süresince devam eder. Eğitimlerini öğrenim süresi içinde tamamlayamayan öğrencilerin Üniversiteye giriş burslarının azami öğrenim süresi için devam edip etmeyeceği durumu Mütevelli Heyet tarafından belirlenir. Öğrenim süresi sonunda bursu kesilen öğrenciler, burs kesim tarihinden sonraki eğitim-öğretim ücretini Mütevelli Heyet tarafından belirlenen tutarı ödemekle yükümlüdürler. ÖSYM ve diğer burslar, yurt içi eğitim-öğretim için olup yurt dışı gibi özel eğitim-öğretim koşullarını içermez.

(7) Üniversite tarafından öğrencilere verilen başarı bursu, öğrencinin başarı koşulları devam ettiği müddetçe verilir ve başarı değerlendirmesi her akademik yıl sonu yapılır. Başarı burslarıyla ilgili koşullar, Mütevelli Heyetçe belirlenir. Başarı kriterlerinin değiştirilmesi halinde başarı bursu kazanmış öğrenciler, sonraki dönemler için bir hak iddia edemezler.

(8) Burslu ve burssuz öğrencilerin, çift anadal, yandal ve yaz okulu için ödeyecekleri öğrenim ücretleri, Mütevelli Heyetin kararıyla belirlenir.

(9) Normal öğrenim sürelerini tamamlamış ve mezuniyetleri için her yıl en çok 12 kredilik dersleri kalmış ön lisans ve lisans öğrencileri normal öğrenim ücretini öderler. Her bir kredi için öğrencilerin ödeyecekleri öğrenim ücretleri, Mütevelli Heyet kararıyla belirlenir. Bu ücretler her yıl akademik yıl başında ilan edilir.

(10) Kredi başına ücret ödeme durumunda olan öğrenciler için staj hariç diğer kredisiz dersler için bir kredi/saat ücreti alınır. İlgili yönetmelik kapsamındaki burslar Üniversitenin burs yönergesi ile birlikte değerlendirilir.

(11) Eğitimlerini öğrenim süresi içinde tamamlayamayan öğrencilerin Üniversiteye Giriş Burslarının azami öğrenim süresi için devam edip etmeyeceği durumu Mütevelli Heyet tarafından belirlenir.


👉Altınbaş Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

👉Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu