Özel Üniversite Ücretleri

Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda Özel Üniversitelerden olan Antalya Bilim Üniversitesi eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte Antalya Bilim Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? Antalya Bilim Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

antalya bilim universitesi egitim ucrertleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz.

21 Temmuz 2010 tarihli Resmî Gazete kararıyla Antalya’da kurulmuş olan ikinci üniversite ve ilk vakıf üniversitesi olan Antalya Bilim Üniversitesi, Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı tarafından kurulmuştur. 2012-13 eğitim öğretim dönemine öğrenci alımına başlayan üniversitenin rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’dir.

Resmî Gazete haberine göre; 6 fakülte (İktisadi ve idari bilimler, Mühendislik, Turizm, Hukuk, İletişim ve Güzel sanatlar ve mimarlık), 4 yüksekokul (Sivil havacılık, Yabancı diller, Adalet meslek yüksekokulu ve Meslek yüksekokulu) ve 2 enstitüden (Sosyal bilimler, Fen bilimleri) oluşacaktır. Okula ulaşım özel servislerle ve toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Okulda 83 ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. İlk mezunlarını 2017’de vermiştir.


Antalya Bilim Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

antalya bilim universitesi 2023 2024 egitim ucrertleri listesi

Özel Üniversitelerden olan Antalya Bilim Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

1

2

3

4

 

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz.


Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

antalya bilim universitesi egitim ucrertleri odeme kosullari

Özel üniversite tercihini Antalya Bilim Üniversitesi bölümlerinden yapan öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de ücretler ve ödeme koşullarıdır. Antalya Bilim üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan eğitim ücretleri ödeme koşullarına göre;

Öğrenim ücret ödemeleri aşağıda detayları bulunan peşin ve/veya taksitli ödeme seçenekleri kullanılarak yapılabilmektedir.

Öğrenim ücretleri yıllık veya dönemlik olarak tahsil edilmektedir. Vakıfbank Okul Tahsilat Sistemi (OTS) ile taksitli ödeme sadece yıllık ödemelerde kullanılmaktadır.

Kayıt / Kayıt Yenileme için ilgili yarıyıl ödemesinin tamamının yapılmış olması gerekmektedir. Peşin ödemelerde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Taksitli ödemelerde vade farkı uygulanmamaktadır.

 1. PEŞİN ÖDEME:

Üniversitemize ait banka hesap numaralarına, açıklama kısmında “Öğrencinin T.C. kimlik numar-ası/Adı ve Soyadı” belirtilerek EFT/Havale yöntemi ile ve/veya kredi kartı ile tek çekim şeklinde yıllık veya dönemlik olarak peşin ödeme yapılabilmektedir.

Kredi kartı ile yapılacak peşin ödemeler için anlaşmalı banka kredi kartı olması koşulu aranmamak-tadır. Kredi kartı ile peşin ödemeler e-ödeme internet sayfası üzerinden de yapılabilmektedir. İnternet üzerinden ödeme yapılabilmesi için ilgili kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine açık olması gerekmektedir.

 1. TAKSİTLİ ÖDEME:
 2. a) Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme:

Üniversitemizin anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartlarına 1 peşin 8 taksite kadar kredi kartı ile yıllık veya dönemlik olarak ödeme yapılabilmektedir. Dönemlik ödemelerde taksit sayısı Güz Dönemi için 1 peşin 4 taksit, Bahar Dönemi için ise 4 taksittir.

Kredi kartı ile taksitli ödemeler e-ödeme internet sayfası üzerinden de yapılabilmektedir. İnternet üzerinden ödeme yapılabilmesi için ilgili kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine açık olması gerekmektedir.

Anlaşmalı banka kredi kartları: Bonus, World, Axess, Maximum, Ziraat Bankart özellikli tüm banka kredi kartları.

 1. b) Anlaşmalı Banka Aracılığı ile Okul Tahsilat Sistemi (OTS) Kullanılarak Taksitli Ödeme:

Yıllık öğrenim ücret ödemeleri anlaşmalı bankamız olan Vakıfbank aracılığı ile Okul Tahsilat Sistemi (OTS) kullanılarak 1 peşin 8 taksite kadar taksitli olarak yapılabilmektedir.

Vakıfbank Okul Tahsilat Sistemi için yetkili şube Vakıfbank Antalya Şube’dir.

ÖNEMLİ NOT: Ödeme planındaki taksit tutarlarının mutlaka ve mutlaka Krediyi Kullanan kişiye ait OTS hesabına yatırılması gerekmektedir. (KREDİLİ OTS KULLANAN KİŞİ KİM İSE TAKSİT TUTARININ DA AYNI KİŞİYE AİT VAKIFBANK NEZDİNDE ADINA AÇILMIŞ HESABA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR, ÜNİVERSİTEYE AİT HESABA YATIRILMAMALIDIR.) Aksi takdirde hesabın kredili olması nedeni ile hesapta yeterli bakiye olup olmamasına bakılmaksızın banka tarafından otomatik olarak Üniversiteye ait hesaba aktarılan taksit tutarı için gecikme gün sayısı kadar gecikme faizi banka tarafından hesaba yansıtılacaktır.

Detaylar aşağıdaki şekildedir.

 • OTS ile ödeme yapılabilmesi için, başvuru sahibinin banka tarafından yapılacak istihbaratının olumlu ve banka tarafından talep edilen belgelerin işlem sırasında sunulması gerekmektedir. Talep edilen belgeler aşağıda listelenmiştir.
 • T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanı, • Öğrencinin kimlik fotokopisi, • Çalışma şekline göre aşağıdaki gelir belgeleri, SGK’lı Çatışan için; Son aya ait işyeri tarafından imza kaşe yapılmış maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümü, Kamu Personeli için; E-Bordro Dökümü Emekli için; E-devletten emekli maaş dökümü veya bankadan alınan 3 aylık kaşe ve imzalı maaş hesabı dökümü – Serbest Meslek sahibi için; Güncel Vergi Levhası
 • Finans Müdürlüğü tarafından hazırlanan onaylı ödeme planı (Onaylı ödeme planı, başvuru yapılan ilgili banka şubesine Finans Müdürlüğü tarafından verilecektir.)
 • 2- Başvurular, banka tarafından talep edilen belgeler ile;
 • Güz döneminde kayıt süresince merkez kampüste kurulacak Vakıfbank gişeleri, Antalya merkez için Vakıfbank Antalya Şubesi, Antalya merkez dışı ilçeler ile diğer iller için ise en yakın Vakıfbank Şubesi aracılığı ile yapılabilecektir.
 • 3- Başvuru sonrasında Vakıfbank ilgili personeli tarafından yapılacak istihbarat olumlu ise gerekli evraklar alınarak başvuru sahibine OTS Taahhütnamesi imzalatılarak Kredili OTS hesabı tanımlanır.
 • 4- OTS Taahhütnamesinin Finans Müdürlüğüne mutlaka ve mutlaka gönderilmiş/göndertilm-iş/teslim edilmiş olması gerekmektedir.
 • 5- Ödeme planındaki ödeme tarihlerinde, taksit tutarlar. Kredili OTS hesabından (Kredili OTS kulla-nan kişinin hesabı), hesapta yeterli bakiye olup olmamasına bakılmaksızın banka tarafından otoma-tik olarak Üniversiteye ait hesaba aktarılır ve ilgili taksit ödemesi tamamlanmış olur.
 • 6- OTS hesabı tutar değişikliği veya iptali için taksit vadesinden en az 7 iş günü öncesinden Finans Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir. Üniversite bilgisi ve onayı olmadan değişiklik ve iptal işlemi banka tarafından yapılmayacaktır. Değişiklik veya iptal bildirimi Finans Müdürlüğü tarafından bankaya yazılı olarak yapılır.

Antalya Bilim Üniversitesi Nerede?

 •  +90 242 245 00 00
 •  +90 242 245 01 00
 •  info@antalya.edu.tr
 •  antalyabilimunv@hs01.kep.tr
 •  Çıplaklı Mah. Akdeniz Bulvarı No:290 A Döşemealtı/Antalya


👉Altınbaş Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

👉Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

👉Antalya AKEV Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu