Kimdir

Aysun Gültekin Kimdir? Aysun Gültekin Kaç Yaşında, Nereli? Aysun Gültekin Hayatı ve Biyografisi

Aysun Gültekin Kimdir? Aysun Gültekin Kaç Yaşında, Nereli? Aysun Gültekin Hayatı ve Biyografisi. TRT sanatçısı olan Aysun Gültekin neden gündemde? Aysun Gültekin alevi mi, Kürt mü? merak edilmekte. Son günlerde araştırılan isimler arasında yer alan Aysun Gültekin hakkında tüm merak edilenleri gelin birlikte öğrenelim…

Aysun Gültekin Kimdir?

aysun gultekin kimdir

Türk Halk Müziğinin önemli temsilcilerinden olan Aysun Gültekin son günlerde en çok merak edilenler arasında yer aldı. Peki ama Aysun Gültekin Kimdir? 1963 yılında Erzurum ilinde dünyaya gelen Aysun Gültekin, 2023 yılı itibari ile 60 yaşındadır ve aslen Erzurumludur. Müzik sektörüne alaylı olarak başlamış ve ardından kendini geliştirerek TRT sanatçıları arasında yer almıştır.

aysun gultekin kac yasinda nereli

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; ilköğretim eğitimini Erzurum İspir’de tamamlayan Aysun Gültekin, Lise eğitimini ise Ağrı Kız Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. TRT’nin düzenlediği radyo sınavlarını kazanarak 1982 yılında TRT Erzurum Radyosu’nda alaylı olarak göreve başlamıştır.


Aysun Gültekin Hayatı ve Biyografisi

aysin gultekin hayati ve biyografisi

Günümüzde Türk halk müziğinin önde gelen isimleri arasında yer alan Aysun Gültekin, 2008 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Türk müziği dalında yılın sanatçısı seçilmiştir. Uzun yıllar kariyerine devam eden Gültekin, bir çok film ve dizi de türküler seslendirmiştir.

Sanatçı aynı zamanda çeşitli dizilerde türküler seslendirmiş, Sakarya Fırat, Pars: Narkoterör, Yabancı Damat, Köprü, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Pusu gibi projelerde yer almıştır. 2008 yılında “Anadolu Ninnileri” adlı albüm projesinde yer almanın yanı sıra, TRT stüdyolarında kaydettiği bazı türküler “Bala Sarhoş” adıyla albüm olarak yayımlanmıştır.

Son olarak belirtelim ki Aysun Gültekin TRT Harbiye stüdyosunda gerçekleştirdiği konserle 16 Aralık 2011 tarihinde TRT’deki görevinden ayrılmıştır.

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu