Kimdir

Besim Tibuk Kimdir, Kaç Yaşında? Besim Tibuk Hayatı ve Biyografisi

Besim Tibuk Kimdir, Kaç Yaşında? Besim Tibuk Hayatı ve Biyografisi. bu yazımızda son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Besim Tibuk  Ne İş Yapar, Serveti Ne Kadar? Gelin birlikte Besim Tibuk Otelleri, ve Son Hali ve Besim Tibuk hakkında merak edilenleri öğrenelim…

Besim Tibuk Kimdir?

besim tibuk kimdir nerelidir serveti ne kadar kac yasinda

Turizm sektöründe en büyük firmalardan birinin sahibi olan Besim Tibuk Kimdir, Serveti Ne Kadar? merak edilenler arasında yer aldı. İş hayatına tercümanlık yaparak başlayan Besim Tibuk, Turizm sektöründeki açığı keşfederek kurduğu firmayı günden güne büyüterek holding haline getiren Besim Tibuk son günlerde en çok merak edilenler arasında yer aldı. 1945 yılında Rize’ de doğan Besim Tibuk 2023 yılı itibari ile 78 yaşındadır ve aslen Rizelidir.

İlkokulu Murgul’da bitiren Tibuk, ortaöğrenimini Kars, Artvin ve Rize’de tamamladı. 1962-1963 AFS bursu ile ABD’ne gitti. Orada liseden mezun oldu. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi bölümünü 1968’de bitirdi. 1964-67 arası Devlet İstatistik Enstitüsü’nde çalıştı. 1971-71 İşletme İktisadi Enstitüsü’nde yüksek işletmecilik ihtisasını bitirdi.


Besim Tibuk Hayatı Hayatı ve Biyografisi

besim tibuk hayati ve biyografisi

Besim Tibuk, 14 yaşında çalışmaya başladı. 1964 yılında Tercüman-Rehber olarak turizm sektörüne girdi. Sonra seyahat acentaları müdürlüklerinde bulundu. 1974’de Tercüman Rehberleri örgütleyerek Net Holding’in nüvesi olan Net Turizm’i kurdu. Net Grubunu büyüterek kısa zamanda turizm sektörünün en büyük kuruluşlarından biri haline getirdi.

1980 sonrasında girdiği mali krizden elindeki Netbank’ı satarak kurtuldu. Ticari hayatına Merit International oteller zinciriyle ve Net Holding’le devam ediyor. Politik hayata Demokrat Parti’nin tekrar kuruluşunda görev alarak atıldı. DP’nin bir süre İstanbul İl Başkanlığı’nı yaptı. 26 Temmuz 1994 tarihinde Liberal Parti’yi kurdu. Parti bir süre sonra Liberal Demokrat Parti adını aldı. 2002 yılında LDP liderliğinden istifa etti. Abdi İpekçi Barış ve Dostluk ödülü sahibi. Evli ve dört çocuk babası.

Kısaca Besim Tibuk hayatını özetleyecek olursak 1964 yılında Tercüman-Rehber olarak turizm sektörüne girdi. Sonra seyahat acentaları müdürlüklerinde bulundu. 1974’de Tercüman Rehberleri örgütleyerek Net Holding’in nüvesi olan Net Turizm’i kurdu. Net Grubunu büyüterek kısa zamanda turizm sektörünün en büyük kuruluşlarından biri haline getirdi. Tibuk 1980 sonrasında girdiği mali krizden elindeki Netbank’ı sattı. Ticari hayatına Merit International oteller zinciriyle ve Net Holding’le devam ediyor.

Twitter 👉 Besim Tibuk


👉Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir, Kaç Yaşında?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu