Kimdir

Cem Özkök Kimdir, Ne İş Yapıyor? Cem Özkök Hayatı ve Biyografisi

Cem Özkök Kimdir, Ne İş Yapıyor? Cem Özkök Hayatı ve Biyografisi. Yenilenebilir Enerji alanında uzman olan Cem Özkök Kaç Yaşında? Cem Özkök Babası Kim? merak edilenler arsında yer almakta. Bizde bu yazımızda Cem Özkök hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Cem Özkök Kimdir?

cem ozkok kimdir

Başarılı bir hayat hikayesine sahip olan ve kariyerinde başarılı adımlarla ilerleyen Cem Özkök Kimdir? en çok araştırılan isimler arasında yer aldı. 1960 yılında İskenderun’da dünyaya gelen Cem Özkök, 2023 yılı itibari ile 63 yaşındadır ve aslen İskenderunludur. Profesyonel bir kariyere sahip olan Cem Özkök eğitim hayatını da yurt dışında tamamlamıştır..

Cem Özkök eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Türkiye’de lise öğrenimini bitirdikten sonra, 1977 senesinde Hamburg Üniversitesi’nden ön lisansını almış ve sonrasında 1984 senesinde Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Almanya’daki eğitim hayatından sonra, profesyonel kariyerine Türkiye’de devam etmeye karar vermiştir..


Cem Özkök Hayatı ve Biyografisi

cem ozkok hayati ve biyografisi

Yurt dışında aldığı eğitimler sonrasında 1984 yılında Türkiye’ye dönen Özkök, Özkökler AŞ’de Proje Mühendisi olarak profesyonel hayatına başlamıştır. Yurtdışında edindiği bilgi ve deneyimi Özkökler AŞ’ye taşımış ve sırasıyla Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar yükselmiştir. Geçmiş yıllarda proje yönetimi, enerji projeleri, endüstriyel inşaatlar, doğrudan yabancı yatırımlar, ihaleler ve ortaklıklar gibi konularda önemli tecrübelere sahip olan Cem Özkök; 1993 yılında Güriş Holding’e katılmıştır..

Türkiye’nin yenilenebilir enerjide lider kuruluşlarından biri olan GÜRİŞ Holding bünyesinde, özellikle jeotermal, rüzgâr ve hidroelektrik yatırımları konusunda deneyim sahibi olan Özkök, Grup bünyesindeki çeşitli şirketlerde iş geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmekte olup, ayrıca Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Yönetim Kurulu üyesi ve 2017’den bu yana GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmektedir..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu