Kimdir

Ferit Demir Kimdir, Kaç Yaşında? Ferit Demir Hayatı ve Biyografisi

Ferit Demir Kimdir, Kaç Yaşında? Ferit Demir Hayatı ve Biyografisi. Bu yazımızda Ferit Demir Aslen Nerelidir? Muhabir olan Ferit Demir neden gündem oldu? Gelin birlikte Ferit Demir hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Ferit Demir Kimdir?

ferit demir kimdir kac yasinda nerelidir

Gazeteci ve Muhabir olan Ferit Demir, 1970 yılında Tunceli’de doğdu 2023 yılı itibari ile 53 yaşındadır ve aslen Tuncelilidir. İstanbul’da lise öğreniminden sonra bir süre reklam şirketinde çalıştı. 1993 yılında Milliyet Gazetesi’nin Tunceli muhabiri olarak göreve başladı. Serbest Gazeteci olarak Milliyet Gazetesinin Tunceli muhabirliği ile birlikte Cumhuriyet gazetesinin de uzun yıllar Tunceli muhabirliğini yaptı.

Demirören Haber Ajansı Tunceli Muhabiri Ferit Demir, 21 yıldır görev yaptığı DHA ile yollarının ayrıldığını duyurmuştu. 1994 -1999 yılları arasında Reuters haber ajansı ve BBC için de bölgeden haberler yaptı. 1999 yılında Hürriyet Haber Ajansı ve Milliyet Haber Ajansının birleşmesi ile kurulan Doğan Haber Ajansı’nın Tunceli Muhabirliğini 21 yıl boyunca kesintisiz sürdürdü.


Ferit Demir Hayatı ve Biyografisi

ferit demir hayati ve biyografisi

Doğan Haber Ajansında çalıştığı sırada Türkiye gündeminde aylarca konuşulan birçok habere imza attı. DHA tarihinin en çok ödül alan muhabiri unvanını elinde bulunduran Ferit Demir Çağdaş Gazeteciler Derneğinin, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü, Rafet Genç Haber ödülü, Yılın Haber ödülü, Cem Emir Sabahattin Yılmaz Haber ödülü ve Türkiye’deki birçok gazeteci örgütü ile bir çok kurum tarafından onlarca gazetecilik ödülüne layık görüldü.

Serbest Gazeteci olarak Milliyet Gazetesinin Tunceli muhabirliği ile birlikte Cumhuriyet gazetesinin de uzun yıllar Tunceli muhabirliğini yaptı. 1994 -1999 yılları arasında Reuters haber ajansı ve BBC için de bölgeden haberler yaptı. 1999 yılında Hürriyet Haber Ajansı ve Milliyet Haber Ajansının birleşmesi ile kurulan Doğan Haber Ajansı’nın Tunceli Muhabirliğini 21 yıl boyunca kesintisiz sürdürdü. Doğan Haber Ajansında çalıştığı sırada Türkiye gündeminde aylarca konuşulan birçok habere imza attı.

Twitter 👉 Ferit Demir


👉 Selçuk Tepeli Kimdir, Aslen Nereli? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu