Sağlık

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır? Furacin Krem Vajinada Kullanılır mı?

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır? Furacin Krem Vajinada Kullanılır mı? Cilt rahatsızlıklarında kullanılan Furacin 0,2 Merhem Ne İşe Yarar, sivilce izine iyi gelir mi? merak edilmekte. Furacin Krem Kullananların Yorumları birbirinden farklılık gösterse de Furacin Krem Egzamaya iyi gelir mi, pişik için kullanılır mı? araştırılmakta. Gelin birlikte Furacin hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır?

furacin merhem ne icin kullanilir

Genel olarak cilt rahatsızlıklarında kullanılan ve Antiseptik bir krem olan Furacin Merhem  0 2 Ne İçin Kullanılır? araştırılmakta. Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ve reçetesiz de satışı olan Furacin Merhem cilt rahatsızlığı olanlar tarafından da sürekli kullanılan bir merhemdir. Ciltteki ağrıların, şişliklerin, iltihaplı yaraların iyileşmesi için kullanılan antiseptik içerikli bir krem olması sebebiyle de Furacin kremi ameliyat yaralarının çabuk iyileşmesinde yardımcı olur.

Aynı zamnda  Furacin Merhem cilt yüzeyindeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Genellikle yanık ve deri hastalıkları için reçete edilen bu krem, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Özellikle sivilce, deri iltihabı ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarında oldukça etkilidir.

Furacin krem kullanalar da işe yarayan sonuçları şunlardır:

 • İltihapsız cilt bozukluğu tedavisinde kullanılır.
 • Ciltte sivilce tedavisi için kullanılır.
 • Deride bölgesel ağrı ve şişmeleri önlemek için kullanılır.
 • Derideki kabarcıkların tedavisinde kullanılır.
 • Furacin yağlı bir krem olmadığı için sürüldüğü bölgede krem izi bırakmaz.
 • Furacin krem kolay emilir.

Furacin Krem Ne İşe Yarar?

furacin merhem ne ise yarar

Ciltteki yaralar üzerinde bulunan bakterilerin oluşmasını, gelişip çoğalmasını engelleyen bir antiseptik ilaçtır. Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı (ciltte içi irin dolu kabarcık, sivilce vb.) veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

 • Ciltteki bakterilerin büyümesini ve ölmesini sağlar.
 • Ciltte kâğıt kesiği, bıçak kesiği ve benzeri kesiklerden dolayı oluşmuş kesiklerin iyileşmesini sağlar.
 • Ciltteki sıyrıkların iyileşmesi için kullanılır.
 • Ciltteki iltihaplı yaraların iyileşmesi için kullanılır.
 • Ciltte oluşan apseli lezyonların iyileşmesi için kullanılır.
 • Dış kulak iltihabı tedavisi için kullanılır.
 • Deri ülseri tedavisi için kullanılır.
 • Ameliyat yaralarını iyileştirmek için kullanılır.

Furacin Krem Vajinada Kullanılır mı?

Furacin krem vajinadaki mikroorganizmaların yerleşmesini ve çoğalmasını önlemektedir. Özellikle mantar ya da enfeksiyon varlığında Furacin kremi kullanmak bölgedeki kaşıntı, ağrı ve kızarıklığın ortadan kaldırılmasını destekleyebilecektir. Ancak vajinada başka nedenlerden dolayı da bu semptomlar gelişebileceğinden, bu kremin gelişigüzel kullanımı önerilmez. Mutlaka doktor muayenesi sonrası reçete edilmesi ya da önerilmesi ile kullanılmalıdır.


Furacin Krem Nasıl Kullanılır?

furacin merhem nasil kullanilir

 

Furacin kremi rahatsız olan bölgeyi su ile yıkadıktan sonra pamuk ile hasarlı bölgeye sürülür. Furacin kremi rahatsız bölgeye sürüldükten sonra açık bırakılmaz üstü bandaj veya gazlı bez ile kapatılır. Geniş vücut bölgelerinde kullanımı uygun değildir. Furacin krem kullanım süresi 7-10 gün arasındadır.

Furacin kremi günde bir kere kullanılır. Hastada iyileşme görülmediği zaman uzman hekimden kremin kullanım süresi için görüşülür. Uzman hekim kararı ile hasta kremi kullanım süresine göre tedavi eder ya da farklı bir ilaç yöntemi uygulanır. Furacin kremi böbrek hastalarına, şeker hastalarına, emzirenlere, gebelere ve gebelik belirtisi gösterenlerin kullanması uygun değildir.

Furacin kremi ağız içi yaralarında, burun içi yaralarında, makat hastalıkları ve vajina hastalıklarında kullanılmaz. Furacin kremini 25 derecenin altında evcil hayvanlardan ve çocuklardan uzak ambalajının içinde muhafaza edilir. Furacin kreminin başka kremlerle kullanılması uygun değildir.


Furacin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

furacin merhem yara izine iyi gelir mi 1

Furacin krem yan etkileri hastadan hastaya göre değişiklik gösterir. Hastanın cilt tipine göre rapor edilen farklı yan etkilerin görülme ihtimali yüksektir. Furacin kremin hastada görülen yan etkileri şunlardır:

 • Deride döküntü, kaşıntı, ödem meydana gelir
 • Deride temas yoluyla bulaşan hastalıklar oluşur
 • Mantar hastalığı çeşitleri vücutta yan etki olarak kendini göstermeye başlar.
 • Deride bölgesel ödem oluşur
 • Karın ağrısı olur

Furacin Krem Basura İyi Gelir mi?

Furacin kremin basur memesini küçülttüğü düşünülse de, bu krem basur ya da hemoroidin tedavisi için kullanılması önerilen bir krem değildir. Bu nedenle doktor reçete edilmediği takdirde basur ya da hemoroid tedavisinde bu kremin kullanılmaması önerilmektedir.


Furacin Krem Yanık İçin Kullanılır mı? Furacin Merhem Yüze Sürülürmü?

Furacin kremin kullanılabileceği bir diğer alan yanıklardır. Deri hasarını hızlı bir şekilde onaran Furacin 1. Derece yanıklarda dahi rahatlıkla kullanılabilecektir. Eğer yüzde yanık ya da yara gelişmişse, Furacin krem yüze uygulanabilecektir.


Furacin Krem Pişik İçin Kullanılır mı?

Furacin kremin kullanım alanlarından bir tanesi de pişiktir. Özellikle aşırı kızarıklık ve deri bütünlüğünü bozan pişikler oluştuğunda bu bölgeye sürülebilecektir. Düzenli olarak uygulandığında Furacin krem, pişiğin hızlı bir şekilde tedavi edilmesini sağlayacaktır.


Furacin Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir mi?

Bu krem mikroorganizmaların neden olduğu iltihaplı yaraların tedavisinde kullanılabilecektir. Kısacası Furacin krem sivilce tedavisinde ve izlerin geçirilmesinde oldukça etkilidir.


Furacin Krem 2023 Fiyatı Ne Kadar?

2023 yılı itibari ile Furacin Krem fiyatı 42,73 TL’dir.


👉Aile Hekimi Maaşları 2023 Ne Kadar? Aile Hekimi Nasıl Olunur?

👉 Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu