Kimdir

Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir, Kaç Yaşında? Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir, Kaç Yaşında? Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisi merak edilenler arasında yer aldı. Katıldığı programlarda yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen Faruk Aksoy Kaç Yaşında hangi partiye yakın? Evliya Çelebi program sunucusu olarak bilinen Gazeteci Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir?

faruk aksoy kimdir

Bir çok program sunuculuğu yapan ve bir çok köşe yazısı yazan Faruk Aksoy, aynı zamanda katıldığı programlarda yaptığı yorumlarla da sık sık merak edilen isimler arasında yer almakta. 1974 Sakarya doğumlu olan Faruk Aksoy, 2024 yılı itibari ile 50 yaşındadır ve aslen Sakaryalı’dır. Uzun zamandır Ülke TV’de program yapan Yeni Şafak Gazetesinde köşe yazısı yazan Faruk Aksoy aslen Sakaryalı’dır.

1994 senesinde üniversite eğitimi için Kütahya’ya gelen Aksoy’un televizyon macerası da burada başladı. İlk olarak Kütahya Birlik FM’de program sunucusu olarak işe soyundu. Daha sonra BTV’de muhabirlik, haber spikerliği ve kültür/sanat programları sundu. Aksoy, yenikutahya.com’da da uzun süre köşe yazıları yazdı. Destan TV, Aksoy’un televizyonculuk hayatında önemli basamaklardan biri oldu.

2000’de Kütahya’dan ayrıldı ve Sakarya’ya döndü. 2005 yılında Kütahyalı Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hacer Banu Koç’la evlendi ve Aydın’a taşındı. Orada bulunduğu dönemde de basın yayın dünyasından uzak kalmadı. Aydın AyTv ve İzmir Kanal35 televizyonlarında programlar yaptı. Kanal35’te yaptığı “Sokakta Edebiyat” çok sevildi. Daha sonra eşinin tayini üzerine 2010 yılında Kırklareli’ne taşındı. Hafta sonları İstanbul’a gelip TV5’te, “Haftasonu Haberlerini” hazırladı ve sundu.


Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisi

faruk aksoy hayati ve biyografisi

Yazarlık serüvenini de sürdüren Aksoy, Milat Gazetesi’nde köşe yazmaya başladı. Bu süreçte Beykent Üniversitesi’nin kanalı Beykent Tv’nin kurucu kadrosunda yer aldı ve bu kanalda eski genelkurmay başkanı Org. Yaşar Büyükanıt ile programlar yaptı.Ayrıca Beykent Tv’de, “An ve Zaman” adlı programı hazırladı ve tarihçi Koray Şerbetçi ile birlikte sundu.

Daha sonra bu programı Kanal24’e taşıdı. Kendisine Yeni Şafak Gazetesi’nden yapılan yazarlık teklifini kabul etti ve Albayrak Medya ile anlaştı. 4, 5 yıl Yeni Şafak’ta köşe yazdı, TVNET’te, Karşı Karşıya adlı tartışma programını sundu. Kanal 7 medya grubu ile anlaşan Faruk Aksoy, Ülke Tv’de, Haber Servisi adlı programı yaptı. Faruk Aksoy, CNN Türk ekranı başta olmak üzere çeşitli TV programlarına yorumcu olarak katılmaktadır.

Instagram 👉 Faruk Aksoy 


👉 Ferit Demir Kimdir, Kaç Yaşında? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu