Kimdir

Hayrettin Güngör Kimdir, Kaç Yaşında? Hayrettin Güngör Hayatı ve Biyografisi

Hayrettin Güngör Kimdir, Kaç Yaşında? Hayrettin Güngör Hayatı ve Biyografisi en çok merak edilenler arasında yer aldı. Kahramanmaraş Belediye Başkanı olan Hayrettin Güngör Kahramanmaraş Depremi sonrasında araştırılmaya başlandı. Gelin birlikte Hayrettin Güngör hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Hayrettin Güngör Kimdir?

hayrettin gungor kimdir

Ülkemizi derinden etkileyen 10 ile yerle bir eden deprem sonrasında en çok etkilenen iller arasında yer alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör en çok merak edilenler arasında yer aldı. 1965 yılında Kahramanmaraş Göksun ilçesinde doğan Hayrettin Güngör, 2023 yılı itibari ile 58 yaşındadır ve aslen Kahramanmaraşlıdır. İlçedeki ilk, orta ve lise eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

Polis Akademisi “Özel Eğitim Bölümü”ne bir süre devam etti. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “kamu yönetimi uzmanı” unvanını aldı.
Kısa süre mali müşavirlik yapan Güngör, Türkiye Vakıflar Bankası’nda mali analist olarak bir süre çalıştı.


Hayrettin Güngör Hayatı ve Biyografisi

hayrettin gungor hayati ve biyografisi

1990 yılında stajyer kontrolör olarak girdiği İçişleri Bakanlığında kontrolör, başkontrolör ve Kontrolörler Başkanı olarak görev yaptı. Bir dönem Devlet Muhasebe Standartları Kurulu (2006-2009) üyeliği de yaptı. 2008 yılından bu yana Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliği de bulunan Güngör; evli, iki kız ve bir erkek çocuk babası. 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Twitter 👉 Hayrettin Güngör 


👉Evren Devrim Zelyut Kimdir, Kaç Yaşında? Evren Devrim Zelyut Hayatı ve Biyografisi

Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu