Bilgi Havuzu

Her Öğrencinin Hayattan Öğrenmesi Gereken 10 Hayat Dersi

Her Öğrencinin Hayattan Öğrenmesi Gereken 10 Hayat Dersi. Hepimiz hayattan farklı dersler çıkarırız. Farklı hayat şartlarında süregelen bir yaşamımız olsa da hepimizin de hayattan aldığı dersler olduğu aşikardır. Birde öğrenci hayatı yaşayıp farklı tecrübeler kazanmak da cabası. Bu yazımızda öğrencilerin hayattan çıkaracağı 10  Hayat Dersini bir araya getirdik.

Her Öğrencinin Hayattan Öğrenmesi Gereken 10 Hayat Dersi

her ogrecinin hayattan ogrenmesi gereken 10 hayat dersi 2

Tüm öğrencilere eşit olarak verilen en büyük varlıklardan biri zamandır. Onunla ne yaptığınız, hayattaki başarı ve tatmin seviyenizi belirler. Hayatta her şeyin bir zamanı vardır. Nitekim, dünya ışık hızında inanılmaz bir şekilde değişiyor. En azından ses hızıyla değişmezseniz, hayatta çok şey kaçıracaksınız. Mezuniyetten sonra sizi ileriye taşıyacak olan, mezun olmadan önce kafanızda ne varsa odur. Hiçbir şey bilmeyen bir öğrenci, not edilmeyen bir öğrencidir. Mezun olmadan önce aşağıdakileri bilmelisiniz…

Kim Olduğunuzu Öğrenin

Kendinize 5 saniye ayırın, “Büyüyor muyum yoksa sadece yaşlanıyor muyum?” Artık çocuk olmadığınız için mezun olmadan önce kim olduğunuzu ve kim olmadığınızı bilmelisiniz. İnsanların size söylemesini beklemeyin; çünkü size yanlış kimlik verirler. Savunduğunuz değerlere sahip olmalısınız. Hiçbir şeye tahammül etmezsen, her şeye katlanırsın. Bir şeyleri sadece başkaları yapıyor diye yapmayın. İkiz olsan bile eşin yok. Kendini keşfetme yolculuğuna çıkmanın zamanı geldi.

 Eşsiz Olduğunuzu Bilin

Birinin size en son ne zaman “Sen farklısın” dediğini hatırlıyor musunuz? Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmaya başladığınızda bunun bir anlamı yok. Sahte bakımı çok pahalıdır. Dünyada olmak için en harika şey sensin. Sahip olabileceğiniz en kötü yalnızlık, kendinizle barışık olmamanızdır. Aslına bakarsanız sizin gibisi yok.

Kendini bil ve kendin ol.

 Kendi Kendinizi Eğitin

Örgün eğitim size sınıf verir ve geçiminizi sağlayabilir, ancak kendi kendine eğitim size bir servet kazandırır. Sınıftaki “ A ”nız gerçek dünyada size yardımcı olmayabilir, ancak becerileriniz yardımcı olacaktır. Kendinizi geliştirin ve hayata dair şeyleri anlamak için çalışın.

 Üçüncü Gözünüzü Kullanın

Derslere katılırken ve sınavlara hazırlanırken bile gelecekte gözlerinizi korumaya çalışın. Hayatta nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, oraya asla gidemezsiniz. Gözlerin görmek içindir; sadece televizyon izlemek için değil. Hazırlanmadığınız gelecek, oraya vardığınızda sizi şok edecek.

Hayatta nereye gittiğini bilmiyorsan, oraya asla gidemezsin

her ogrecinin hayattan ogrenmesi gereken 10 hayat dersi 1

Bir Beceri Sahibi Olun

Boş mezun olmayın; becerileri öğren. Öğrenebileceğin çok fazla beceri var. Hayattaki değeriniz ellerinizin kaliteli kullanımına bağlıdır. Stres olmadan iyi sonuçları nerede üretirsiniz? Şekliniz insanları cezbedebilir, ancak yeteneğiniz gerçek satış noktanızdır.

Sıkı Çalışmak Gerektiğini Bilin

Sıkı Çalışmak size gurur ve sorumluluk duygusu verir. Tembel olmayın ve harika olmayı beklemeyin çünkü büyüklüğünüz bile işinizi kendini ifade etme platformu olarak kullanır. Meyve suyu elde etmek için portakalın basınca maruz kalması gerekir. İşe hazır olun! iş!! iş!!!.

 Tasarruf Hakkında Bilgi Edinin

Hasat yapabilmen için önce yatırım yapmalısın . Paranızı alakasız şeylere harcamayın. Geleceğinize yatırım yapın ki size bir şeyler sunabilsin. Her şeyinizi şimdiki zamanda harcarsanız, geleceğinizin size verecek hiçbir şeyi olmayacaktır. Yatırım yapın, böylece hasat edebilirsiniz. Unutmayın, hayatta ya başarılı olursunuz ya da tohum emersiniz .

 Hayattan Nasıl Zevk Alacağını Bil

Çok ciddi bir öğrenci olmak iyidir, ancak arada bir eğlenmeyi öğrenin. Arkadaşlarla takılın ve egzersizlere katılın. Sadece eğlen. Ayrıca kendinizi mutlu edin.

 Yeni İnsanlar Tanı ve Bağlantı Kur

Bir kişiye ihtiyacınız var; temaslar değil. Şimdi sorunlarınız varsa kaç arkadaşınızı yardım için arayabilirsiniz? Kaderinizle ilgili insanlarla bağlantı kurmaya başlamanın zamanı geldi.

 Vakit Kaybetme

Hayat bir oyun değildir; Bir oyunda fazladan zaman vardır ama hayatta ekstra zaman yoktur. Zamanınızı maksimum kullanıma ayırın. Şu anda zamanınızın en değerli kullanımı nedir?

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Yeteneğinize Uygun Doğru Üniversiteyi Seçmek İçin 5 İpucu

Bizi Instgram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu