Kimdir

Hilal Köylü Kimdir, Evli mi, Kaç Yaşında? Hilal Köylü Hayatı ve Biyografisi

Hilal Köylü Kimdir, Evli mi, Kaç Yaşında? Hilal Köylü Hayatı ve Biyografisi.  Yaptığı yorumlar ve yazılrı ile sık sık gündeme gelenHilal Köylü Nerelidir? Hilal Köylü Hangi Gazetede Yazıyor? Serbestiyet internet sitesinde yazılar yazan Hilal Köylü babası kim? Gelin birlikte Hilal Köylü hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim..

Hilal Köylü Kimdir?

hilal koylu kimdir evli mi kac yasinda nereli

Son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer alan ve yazıları dışında sosyal medya paylaşımları ile de dikkatleri üzerine çeken  Hilal Köylü Kimdir? Gazeteci yazar ve moderatör olan Hilal Köylü son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı.

Muhabir olarak başladığı kariyerine bir çok başarı sığdıran Hilal Köylü, yaptığı yorumlar ve yazıları ile sık sık gündeme gelmekte. Meslek yaşantısına Radikal Gazetesi’nde başlamıştır ve daha sonra Habertürk TV, DW, 24 Saat Gazetesi, Anka ve Serbestiyet’te görev almıştır.

Eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olarak başlayıp Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans (MS), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans (MS), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (2004 – 2006) bitirmiştir.


Hilal Köylü Hayatı ve Biyografisi

Kariyerine  Radikal’de gazetenin kuruluş döneminde eğitim, sağlık, kültür, çevre ve gençlik haberlerini yayınlama yetkisi almıştır. O süreçte özellikle eğitim ve sağlık alanında hizmet veren ve hizmet alan toplumun her kesimini ilgilendiren haberler, röportajlar ve analizler yapmıştır.

Eğitim, sağlık, kültür ve çevre haberlerini yaparken Türkiye’nin iç ve dış politikasını yakından takip ettiği ve haber yaptığı için, dış kaynaklarla temas kurduğu için dış politika, siyaset ve savunma ile iç içe olmuştur. 2002 ve 2003 yılları arasında gazetede ‘dış politika muhabiri’ iken aktif olarak ‘dış politika’ diplomatik muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra, Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nı ‘akredite muhabir’ olarak, dış politika haberlerinde ise ‘gerekirse’ Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı ve Savunma Bakanlığı’nı yakından takip etmiştir.

Türkiye’de ve yurtdışında Dışişleri Bakanlarını, Başbakanları takip eden Köylü’nün, ABD ve Orta Doğu ilişkileri uzmanlık alanına girmektedir. Radikal Gazetesi sonrasında, Habertürk TV, DW, 24 Saat Gazetesi, Anka ve Serbestiyet’te görev almıştır.

Günümüz itibariyle, Serbestiyet’te yazılar yazmakta, Youtube platformunda yayın yapan Serbest TV’de program hazırlayıp sunmaktadır.

Twitter 👉 Hilal Köylü


👉Ümit Diyarbakır Kimdir, Kaç Yaşında? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu