Kimdir

Hüseyin Özlük Kimdir, Kaç Yaşında? Hüseyin Özlük Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Özlük Kimdir, Kaç Yaşında? Hüseyin Özlük Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasına yer alan Hüseyin Özlük Nerelidir? Hüseyin Özlük Ne İş Yapıyor? gelin birlikte tüm bu soruların cevaplarını ve Hüseyin Özlük hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını öğrenelim…

Hüseyin Özlük Kimdir?

huseyin ozluk kimdir

İYİ partiden milletvekili adayı olarak tanınan Hüseyin Özlük Kimdir? araştırılmakta.  19696 yılında Kırıkkale’de doğan Hüseyin Özlük 2023 yılı itibari ile 54 yaşındadır ve aslen Kırıkkalelidir. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; 1988 yılında Küçükyalı Kadir Has Lisesinden mezun olmuştur. Ardından 1991 yılında Uzman Jandarma olarak, Jandarma Okullar Komutanlığına giden Özlük 1992 yılında Foça Komando okulunda ve 1993 yılında Foça, Bomba Tahrip kursunda eğitim aldı.

1993 Güneydoğu(Şırnak) Gazisi, Halen Faal Halk Müziği Sanatçısı, Türkiye Gaziler Vakfı Kurucusu. 23 Nisan 1969 Yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve Ortaokulu Kırıkkale Mustafa Necati Ortaokulu’nda, Liseyi İstanbul Kadir Has Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında İki aylık müzik eğitiminden sonra askerlik mesleğini seçti.


Hüseyin Özlük Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Özlük kariyerinde 1990 yılında Jandarma Genel Komutanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak dokuz ay eğitim alacağı Uzman Jandarma Çavuş Okulu’na başladı. 1991 yılında ilk tayin yeri olan Şırnak’a gitti. Burada iki yıl görev yaptı. 29 Temmuz 1993 tarihinde Şırnak Beytüşşebap kırsalında girdiği çatışmada mayın patlaması sonucu yaralanarak gazi oldu. 2003 yılında TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Halk Müziği Korosunda görev aldı. 2004 yılında Şahin ÖZER firmasında “Gönül Gözüyle” adlı bir halk müziği albümü çıkardı.

2006 yılında İBER müzik firmasında “Geleceğe Umut” adlı ikinci halk müziği albümünü çıkardı. çeşitli TV ve Radyo programlarında gaziliğin onuruna yakışır programlar yaptı. 2008 yılında Bilgi Yayınevinde “Gözlerimi İstiyorum Komutanım” adlı kitabını yayınladı. Türkiye Gaziler Vakfı’nın kurucular kurulunda yer aldı. 2017 yılında Çankaya Üniversitesi, Adalet Yüksek Okulundan dönem ikincisi olarak mezun oldu. Aynı zamanda 27. dönem İYİ Parti Ankara milletvekili adayıdır.

Twitter 👉 Hüseyin Özlük 


👉 Erol Katırcıoğlu Kimdir, Nerelidir? Erol Katırcıoğlu Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu