Çıkmış Sorular

İlk Defa KYK Yurdunda Kalacaklar Öğrenciler İçin İhtiyaç Listesi

Üniversiteyi kazanıp Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü KYK yurtlarında kalacak kadın /erkek öğrenciler için ihtiyaç listesi hazırladık. KYK yurtları 81 ilimiz de ve Kıbrıs’ta üniversite öğrencilerine barınma, yeme-içme ve güvenlik hizmeti sunan kurumlardır. KYK yurtlarında her öğrenciye bir dolap bulunmaktadır bu nedenle kıyafetlerini mevsimlik olarak götürmeniz ve giymeyeceğiniz kıyafetleri götürmemeniz gerekir. Ayrıca gideceğiniz şehre göre kıyafet seçimi yapmalınız.

KYK Yurdunda Kalacaklar İçin İhtiyaç Listesi

kyk yurdunda kalacaklar icin ihtiyac listesi

Eşya hazırlarken unutulmaması gereken en önemli konu yerinizin kısıtlı olduğunu unutmamanızdır. Hem valizlerinizin alacağı kadar eşya hem de yurtta dolabınızın alacağı kadar eşyayı yanınızda götürmelisiniz. Kıyafetleriniz, temizlik malzemeleriniz ve elektronik eşyalara derken çok fazla eşyanız olacak. Bu nedenle bir iki kez giyip atacağınız kıyafetlerinizi yanınıza almasanız da olur.

 1. Kıyafetler ve iç çamaşırlar, en az birkaç takım iç çamaşır ve günlük kıyafet. En az 5-10 çift çorap, gecelik takımı bolca almaya çalışın ne sıklıkta çamaşır makinesini kullanabileceğinizi henüz bilmiyorsunuz.
 2.  En az birer tane kışlık kaban ve mevsimlik trençkot. Havaların hali malum ne lazım olur bilinmez.
 3. Elektronik eşyalar; özellikle mühendislik fakülteleri için donanımlı bir dizüstü bilgisayar, su ısıtıcı, ütü, saç kurutma makinesi ve bunları çalıştırmak için üçlü priz.
 4. Kişisel bakım malzemeleri. Şampuan, duş jeli, el sabunu, lif, havlu veya bornoz, tırnak makası, tarak, peçete, ıslak mendil, diş macunu ve fırçası, ayna, kızlar için makyaj malzemeleri ve saç ürünleri.
 5. En az iki çift terlik biri tuvalet, banyoda kullanma için biri odada kullanmak için.
 6. Yara bandı, gazlı bez, bandaj, ağrı kesici gibi sağlık malzemeleri. Ne zaman ne olacağı belli olmaz değil mi?
 7. Bardak, tabak, çatal ve kaşık gibi küçük çapta mutfak araç gereçleri. Özellikle kahvaltılarda fazlasıyla işinize yarayacağına eminiz.
 8. Özellikle devlet yurtlarında getirmeniz yasak ama özel bir yurda gidiyorsanız çarşafınızı, yorgan ve yastığınızı da götürmek isteyebilirsiniz.
 9. Çamaşır makinesi için deterjan ve yumuşatıcı. Yanınızda bir miktar dolap askısı ve mandal da götürebilirsiniz.
 10. Özellikle de bol yağmur alan bir şehre gidiyorsanız aman şemsiyenizi unutmayın.
 11. En önemli şey belki de en sona yazmış olsak da en az 2 çift de ayakkabı almayı aman unutmayın.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Sınavlara Nasıl Çalışır? En Etkili 5 Çalışma Yöntemi

Bizi Instgram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu