Bilgi Havuzu

İngilizcede En Çok Kullanılan 3000 Kelime Listesi PDF İndir

İngilizcede En Çok Kullanılan 3000 Kelime Listesi PDF İndir. İngilizce öğrenmek isteyen yada İngilizce sınavlarına hazırlananlar İngilizcede en çok kullanılan kelimeleri araştırmakta. Uzmanlara göre her ne kadar 1500 kelime yeterli olduğu söylense de bu yazımızda sizlere kolaylık olması için İngilizce ’de En Çok Kullanılan 3000 Kelime Listesi PDF olarak hazırladık. Ayrıca İndirebilmeniz için de PDF formatında hazırladık ki istediğiniz her yerde kolayca çalışıp ezberleyebilirsiniz…

İngilizcede En Çok Kullanılan 3000 Kelime PDF

ingilizcede en cok kullanilan 3000 kelime listesi pdf

İngilizce konuşmak istiyorsanız gramer ile birlikte kelime haznenizin de geniş olması gerekiyor. İngilizce bildiğiniz üzere aslında nankör bir dildir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenci, yada yetişkin olsun fark etmez İngilizce öğrenmek istiyorsanız gramer bilgisi kadar önemli olan diğer bir husus da kelime biliyor olmanızdır. Uzmanlara göre en az 1500-3000 kelime arasında kelime biliyor olmanız gerekmektedir.

Gerek gazete gerek dergi gerekse TV ekranlarında geçen konuşmaları yazıları rahatlıkla okuyup rahatlıklar iletişim kurabilmeniz için bilmeniz gereken 3000 kelimeyi bir araya getirdik. Öyle ki  bu kelimeler İngilizcede En Çok Kullanılan 3000 Kelime Listesidir. Ayrıca bu listeyi her yerde kolaylıkla çalışıp ezberleyebilmeniz için de PDfF formatında hazırladık. Böylelikle istediğiniz her yerde ister telefon ister tablet ister bilgisayarınızdan kolaylıkla ezberleyebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak A1-A2-B1 ve B2 seviyesinde yer alan İngilizcede En Çok Kullanılan 3000 Kelime Listesi PDF dosyasını indirebilirsiniz.

İngilizcede En Çok Kullanılan 300 Kelime Listesi PDF


İngilizce Kelime Ezberlemenin Yolları

Hangi dil olursa olsun yabancı bir dili öğrenirken en önemli ayrıntılardan biri de gramer bilinmesi kadar ayrıca kelime bilmek de gereklidir. Ne kadar çok kelime ve anlamını bilirseniz o kadar kolay cümle kurar ve kurulan cümleyi daha kolay ve hızlı şekilde anlamı olursunuz. Kelime ezberlerken daha kolay ezberlemeniz ve daha kalıcı olması için bazı yöntemleri aşağıda sırladık.

  • Bol Bol Okuyun
  • Not alın
  • Kelime oyunları oynayın
  • Cümle İçinde kullanın
  • Yabancı dizi ve filmler izleyin
  • Sevdiğiniz yabancı şarkıları ezberlemeye çalışın


İlginizi Çekebilir 👇

👉A1-A2-B1 ve B2 İngilizce Kelime Listesi PDF İndir (İngilizce-Türkçe)

👉 Oxford Üniversitesi 3000 Kelime Listesi PDF İndir I İngilizce-Türkçe Anlamları

👉 İngilizce’de En Çok Kullanılan 3000 Kelime Listesi PDF İndir

Bizi İnstagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu