Özel Üniversite Ücretleri

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır? bu yazımızda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi özel mi devlet mi? eğitim ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi yıllık Ne Kadar, Kaç Taksit? İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Tercih İndirimi Var mı? öğrenelim…

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

istanbul 29 mayis universitesi egitim ucretleri 2023 2024

YKS sınavı sonrasında tercih yapacak adaylar Özel Üniversite Ücretleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Devlet ve Vakıf Üniversiteleri yanı sıra Özel Üniversite tercih edecek adaylar Özel Üniversite Ücretlerini merak ediyor. Özel Üniversite Ücretleri her Bölüm İçin Yıllık olarak hesaplanır. Bu yazımızda, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Eğitim Ücretlerini bulabilirsiniz..

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi çatısı altında, 2010-2011 akademik yılında Felsefe, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı programlarına öğrenci alarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlamış; 2012-2013 akademik yılından itibaren aynı bölümlere yerleştirilen öğrenciler için Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı açılmıştır..

2014-2015 akademik yılında Psikoloji, Arapça Mütercim ve Tercümanlık ve İngilizce Mütercim ve Tercümanlık programları açılmış ve bu yıl itibarıyla Edebiyat Fakültesi lisans programlarının öğrenim dili kısmen (en az %30) İngilizce veya Arapça olmuştur..

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi bütün mezunlarına hayatın ve mesleğin gerekleri olan donanımı sağlamayı vazgeçilmez bir görev saydığı gibi, istekli ve yetenekli gençlere henüz lisans aşamasında iken lisansüstü öğrenime hazırlanma imkânları sunmayı hedeflemektedir.

Geleceğin akademisyenlerinin yetiştirilmesinde önemli bir paya sahip olabilmek için üniversite, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Çeviribilim (İngilizce/Arapça), Ekonomi ve Finans (İngilizce), Erken Çocuklukta Ahlak ve Değer Eğitimi (Disiplinlerarası), Felsefe, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Ekonomisi ve Finansı, (İngilizce/Türkçe), Manevi Danışmanlık ve Rehberlik (Disiplinlerarası), Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Tarih, Temel İslam Bilimleri alanlarında lisansüstü programlar açmış ve öğrenci kabul etmiştir.


İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2023-2024 Yılı Eğitim Ücretleri Listesi

istanbul 29 mayis universitesi 2023 2024 egitim ucretleri listesi

Özel Üniversitelerden olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi resmi web sitesinde yayınlanan tablosunun verileri aşağıdaki gibidir.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2023-2024 Akademik yılında yerleştirilen öğrenciler için öğrenim ücreti;

 • Hazırlık sınıflarında KDV dahil 81.400 TL;
 • Arapça Mütercim Tercümanlık, Bilgi ve Belge Yönetimi, Felsefe, İlahiyat, Sosyal Hizmet, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı programlarında KDV dahil 79.200 TL;
 • Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği programlarında KDV dahil 82.500 TL;
 • Ekonomi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Bilişim Sistemleri programlarında KDV dahil 94.050 TL;
 • Psikoloji programında KDV dahil 102.300 TL
 • Hukuk programında KDV dahil 118.800 TL.

Ödemeler peşin veya 10 taksitle yapılabilir. Peşin ödenirse %6 indirim uygulanır. Hazırlık sınıfında okutulacak kitaplar o yılın öğrenim ücretine dâhil olup üniversite tarafından verilir. Müteakip yılların eğitim-öğretim ücreti -yıllık ortalama ÜFE artış oranını geçmemek kaydıyla- Üniversite Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

Uyarı: Sitemizdeki veriler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Belirtilen ücretlerden bazıları KDV dâhil ve bazıları ise KDV hariç fiyatlardır. Tercih yapmadan önce ÖSYM kılavuzunu dikkatlice kontrol ediniz.  Tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM verilerini ve ilgili üniversitenin resmi web sayfasını kontrol ediniz.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Üstün ve Özel Başarı Bursu

 • İlgili programın puan türünde, İlk 100’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 6.000TL,.
 • 101-200’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 5.500 TL,.
 • 201-300’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 5.000 TL,.
 • 301-400’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 4.500 TL ,.
 • 401-500’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 4.000,.
 • 501-1000’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 3.500 TL,.
 • İlgili programın puan türünde, 1.001-2.500’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 2.500 TL, 2.501-5.000’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 2.000 TL Özel Başarı Bursu,
  Sözel (SÖZ) ve Dil (DİL) puan türünde 5.001-10.000’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 1.500 TL Destek Bursu,.
 • Eşit Ağırlık (EA) ve Sayısal (SAY) puan türünde 5.001-15.000’e girerek yerleşen ve kayıt yaptıranlara dokuz ay süreyle ayda 1.500 TL Destek Bursu, Ücretsiz yurt (kahvaltı ve akşam yemeği dâhil), Hazırlık sınıfında ücretsiz ders kitabı.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları

istanbul 29 mayis universitesi 2023 2024 egitim ucretleri odeme kosullari

Özel Üniversitelerden olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi eğitim Ücretleri Ödeme Koşulları resmi web sitesinde yayınlanan verileri aşağıdaki gibidir.

1- Peşin Ödeme:

a) Yıllık öğrenim ücretinin tamamı, kayıt sırasında üniversitenin aşağıdaki banka hesabına doğrudan havale veya EFT yöntemi ile ödenebilir. Bu durumda %6 indirim uygulanır. (Dönemlik ödemelerde %6 indirim yapılmamaktadır)

HESAP SAHİBİ T.C. İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ
IBAN TR23 0020 3000 2905 1453 0000 01
BANKA-ŞUBE ALBARAKA TÜRK – 092 ALTUNİZADE ŞB.
HESAP NO 29051453-000001

b) Yıllık öğrenim ücretinin tamamı, limiti ödemeye yeterli tüm banka kredi kartları ile tek seferde ödenebilir. Bu durumda %6 indirim uygulanır. (Dönemlik ödemelerde %6 indirim yapılmamaktadır)

2- Kredi Kartı Taksitli Ödeme:

Yıllık öğrenim ücretinin tamamı, limiti yıllık öğrenim ücretini ödemeye yeterli aşağıda sıralanan banka kredi kartları ile 10 taksitte ödenebilir.

Albaraka Türk, Akbank (Axess), Denizbank (Bonus), Finansbank (Card Finans), Halkbank (Paraf), İş Bankası (Maximum), Vakıfbank (World), Yapı Kredi (World), Bonus özellikli tüm kredi kartları

3- Okul Taksit Sistemi

Okulumuz Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Altunizade Şubesi ile Okul Taksit Sistemi(OTS) anlaşması yapmıştır. Okul Taksit Sistemine (OTS) ilişkin bilgi aşağıda belirtilmiştir.

OTS Nedir ?

 • OTS (okul taksit sistemi) , velilerin kredi kartına ihtiyaç duymadan eğitim ödemelerini taksitlendireceği (maksimum 10 taksit) bir sistemdir..
 • OTS bir kredi değildir. Eğitim taksit ödemesi vade gününde hesabınızın bakiyesi müsait değilse ilgili hesap Banka tarafından müsait hale getirilip veli borçlandırılır..

OTS Şartları

 • Albaraka Türk tarafından okulumuzda 21.09.2020-06.10.2020 tarihlerinde stant kurulacaktır. Ayrıca velilerimiz istediği Albaraka Şubesinden OTS başvurusu yapabilecektir.
 • Maksimum 10 taksit olarak işlemler gerçekleştirilecektir..
 • Başvuru sahiplerinin kredi skoru asgari 1.200 ve üzeri olmalıdır..
 • OTS taleplerinde SGK’ sı asgari 12 ay düzenli ödenen ve prim ödemeleri 3.000 TL ’nin üzerinde olan velilerden Maaş Bordosu talep edilmeyecektir.(e-devletten SGK hizmet dökümü alınacaktır.).
 • OTS başvurularında kredi istihbarat sorgusunda 500-TL ’nin üzerinde gecikmesi olan velilerin talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır..
 • Eğitim güvencesi sigortası yaptırılması zorunludur.(Yaş ve OTS tutarına göre 0-500 TL aralığında değişmektedir.)
 • Kredi istihbarat sorgusunda akıbeti açık kanuni takip, olumsuz herhangi bir kayıt olmaması şartı aranacaktır.. Velilerin son 2 yılda kapanmış dahi olsa idari takip/kanuni takip kaydı varsa OTS talepleri prensip olarak değerlendirmeye alınmayacaktır..

İstenen Belgeler

 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi mali işler daire başkanlığından alınacak proforma fatura.
  (proforma fatura muhasebe@29mayis.edu.tr ye mail atılarak talep edilebilir.)
 • Nüfus Cüzdanı
 • Velinin gelirini gösteren belge ( Maaş bordrosu, vergi levhası, emeklilik cüzdan fotokopisi, e-bordro dökümü) (işyeri sahipleri için vergi levhası, SGK’lı çalışanlar için işyeri tarafından imza kaşe yapılmış maaş bordrosu/ yazısı ve işyerinin imza sirküler, kamu personelleri için https://ebordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm adresinden alınan E-bordro, emekliler için bankadan alınan 3 aylık maaş hesabı dökümü)
 • E-devlet SGK hizmet dökümü (şifre getirilmesi halinde kurulan gerekli çıktı başvuru esnasında da alınabilir.)
 • Öğrencinin kimlik fotokopisi

ÖNEMLİ NOT: OTS yaptıran öğrencilerimiz bankadan alınan banka kaşe ve imzalı taksit planını muhasebe@29mayis.edu.tr adresine mail ile göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde mali onayları verilmez.

4- Öğrenim Kredisi

Yıllık öğrenim ücretinin tamamı bankalardan öğrenim kredisi sağlanarak ödenebilir. Bu durumda %6 indirim uygulanır.

Öğrenim Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler:

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Proforma Fatura (İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinden temin edilecektir)
 • Gelir belgesi:
  • Ücretlilerde son ay maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
  • Emeklilerde son 3 aya ait maaş banka hesap ekstresi
  • Serbest meslek mensuplarında vergi levhası, ticaret sicil belgesi

NOTLAR:

 • Öğrenim ücreti hiçbir şekilde iade edilmez.
 • Bankaya yatırılacak öğrenim ücretlerinde öğrencinin adı soyadı ve TC kimlik numarası mutlaka belirtilmelidir
 • İzleyen yılların eğitim öğretim ücreti -yıllık ortalama ÜFE artış oranını geçmemek kaydıyla- Üniversite Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.
 • OTS yaptıran öğrencilerimiz bankadan alınan banka kaşe ve imzalı taksit planını muhasebe@29mayis.edu.tr adresine mail ile göndermeleri gerekmektedir.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Nerede?


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Işık Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Haliç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Doğuş Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Çağ Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Biruni Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024


👉Alanya Hamdullah Emin Paşa / AHEP Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 – Ödeme Koşulları Nasıldır?

Bizi Instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu