Kimdir

Leyla Şahin Usta Kimdir, Nerelidir? Leyla Şahin Usta Hayatı ve Biyografisi

Leyla Şahin Usta Kimdir, Nerelidir? Leyla Şahin Usta Hayatı ve Biyografisi en çok merak edilenler arasında yer aldı. Sivil Toplum kuruluşlarında aktif olarak görev alan Leyla Şahin Usta, kimin kızı, babası kim eşi kimdir? araştırılmakta. Gelin birlikte Leyla Şahin Usta hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Leyla Şahin Usta Kimdir?

leyla sahin usta kimdir e1675956965456

Siyasi kimliği yanı sıra ayrıca bir çok sosyal sorumluluk projesinde sık sık gördüğümüz Leyla Şahin Usta, aynı zamanda Kadın Hakları Derneği başkanıdır. 1973 yılında İstanbul doğumlu olan Leyla Şahin Usta 2023 yılı itibari ile 50 yaşındadır.

Eğitim hayatını; İlk ,orta, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Fakültedeki başarı derecesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak eğitimine İstanbul’da devam etti.


Leyla Şahin Usta Hayatı ve Biyografisi

leyla sahin usta hayati ve biyografisi e1675956992214

1998 senesinden itibaren aktif olarak STK’lar ile ilgilenmeye başladı. 1999 senesinde başörtüsü sorunu sebebi ile yurt dışına çıkıp Viyana Üniversitesi Tıp fakültesinde eğitimine devam etti ve 2003 senesinde mezun oldu. 2007 senesinde Türkiye’ye geri döndü. 2015 Şubat ayına kadar doktorluk görevine devam etti. Aynı zamanda AK-DER (Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Üyesi, Türk Tabipler Birliği İstanbul Üyesi, Hekim Hakları Derneği Onur Üyesi, UETD-Avusturya Kurucu Üyesidir.

Gerçekleşen genel seçimlerde mensubu olduğu AK Parti’den 25, 26. ve 27. dönemlerde Konya Milletvekili seçilen Usta, İnsan Hakların dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine halen devam etmektedir. Ayrıca iyi derece Almanca ve İngilizce bilen Leyla Şahin Usta, evli ve iki çocuk annesidir.

Twitter 👉 Leyla Şahin Usta


👉 Berrak Yurdakul Kimdir, Kaç Yaşında? Berrak Yurdakul Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu