Kimdir

Metehan Demir Kimdir? Metehan Demir Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Metehan Demir Kimdir? Metehan Demir Kaç Yaşında, Aslen Nereli? Bu yazımızda Metehan Demir Kaç Yaşında? Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Metehan Demir Aslen Nerelidir? Gelin birlikte Metehan Demir hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Metehan Demir Kimdir?

metehan demir kimdir nerelidir kac yasinda nereli

Yıllardır gazetecilik yapan Metehan Demir Kimdir? merak edilen isimler arasında yer aldı. Bir çok gazetede çalışan ve katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ile de gündeme gelen Metehan Demir, 1969 yılında Balıkesir’ de doğdu. 2023 yılı itibari ile 54 yaşındadır ve aslen Balıkesirlidir. ilk ve Ortaokul eğitimini Edremit’te liseyi ise İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamış. Bununla da yetinmeyen azimli isim Hava Harp Okulu’nu derece ile bitirmiş.

1994 yılında Hava Kuvvetleri’nden ayrılma kararı alan Metehan Demir, gazetecilik hayatını ilk adımını Ankara’da Turkish Daily News’de atmıştır. 6 yıl Hürriyet Gazetesi Savunma ve Diplomasi haberlerinden sorumlu muhabirlik görevini üstlenen Metehan Demir, 2003 yılında bu görevinden ayrılmıştır.


Metehan Demir Hayatı ve Biyografisi

metehan demir hayati ve biyografisi

Aslen Balıkesirli olan başarılı gazeteci ortaöğretim eğitimini Balıkesir’de aldıktan sonra Hava Harp Okulu’nu derece ile bitirmiş. 1994 yılında Hava Kuvvetleri’nden ayrılma kararı alan Metehan Demir, gazetecilik hayatını ilk adımını Ankara’da Turkish Daily News’de atmıştır. 6 yıl Hürriyet Gazetesi Savunma ve Diplomasi haberlerinden sorumlu muhabirlik görevini üstlenen Metehan Demir, 2003 yılında bu görevinden ayrılmıştır.

Hürriyet’teki 6 yıllık gazetecilik macerasından sonra Londra’ya giden ve Savaş Etüdleri Yüksek Lisans diplomasını alan Demir, Türkiye’ye döndükten sonra Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlük görevine getirmiş sonrasında ise Sabah Gazetesi Ankara Temsilciliği Yardımcısı, Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü ve Protokol Yolu başlıklı Kulis Köşe yazılarını kaleme almış.

Gazeteciliği süresince bir çok üst düzey yönetici isimle röportajlar gerçekleştiren Metehen Demir, özellikle Abdullah Öcalan’ın Suriye’den Moskova’ya kaçırılışı, Suriye Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam’ın Öcalan’ın kaçışının perde arkasının anlatılması ve Türk İsrail askeri ilişkilerinin detaylarının ortaya çıkması gibi bir çok önemli haberin de arkasındaki isim olarak biliniyor.

Uzun Yıllar Hürriyet Ankara Temsilcisi olarak başarılı işlere imza atan Metehan Demir özellikle Egemen Bağış ile aralarında Bakara-Makara olarak bilinen tape skandalından sonra Hürriyet yönetimi tarafından görevden alınmıştır.

Twitter 👉 Metehan Demir


👉Selçuk Tepeli Kimdir, Aslen Nereli? Selçuk Tepeli Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu