Kimdir

Önder Aksakal Kimdir, Nerelidir? Önder Aksakal Hayatı ve Biyografisi

Önder Aksakal Kimdir, Nerelidir? Önder Aksakal Hayatı ve Biyografisi. DSP genel başkanı olan Önder Aksakal Kaç Yaşında? Önder Aksakal Ne İş Yapıyor? Siyasi kariyeri ile bilinen Önder Aksakal seçimler öncesinde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Gelin birlikte Önder Aksakal hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Önder Aksakal Kimdir?

onder aksakal kimdir

Siyasi kimliği ile tanınan DSP genel başkanı Önder Aksakal Kimdir? merak edilmekte. 1960 yılında Antalya’da doğan Önder Aksakal, 2023 itibari ile 63 yaşındadır se Antalyalıdır. Eğitim ve öğretim hayatına Antalya’ da başlayan Aksakal,  İlk öğrenimini 4. sınıfa kadar Karacasu, Geyre Köyü’nde, 5. sınıfı Aydın Gazipaşa İlkokulunda, Ortaokulu İsmet İnönü Ortaokulunda, Lise öğrenimini Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamlamıştır. İlk ve orta eğitim hayatını farklı okullarda bitirerek mezun olmuştur.

Üniversite hayatına gelecek olursak; 1976 yılında Konya DMMA İnşaat Mühendisliği bölümünde Üniversite eğitimine başladı ve Selçuk Üniversitesi’nden mezun olmuştur.


Önder Aksakal Hayatı ve Biyografisi

onder aksakal hayati ve biyografisi

Siyasi hayatına 199 yılında başlayan Önder Aksakal, 1999, 2002 ve 2007 genel seçimlerinde DSP Aydın milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştır. 2003-2004 yılları arasında DSP Aydın İl Başkanı olarak görev yaptı.. 25 Temmuz 2004 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Büyük Kurultay’da Parti Meclisi’ne seçildi. 7., 8. ve 9. Olağan Kurultaylarda bu görevini sürdürmeye devam etti.

17 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Kurultay’da Masum Türker’in Genel Başkan seçilmesinden sonra Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 6 Haziran 2010 tarihinde yapılan 8. Olağan Kurultay’dan sonra oluşturulan Başkanlık Kurulu’nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı oldu ve Örgüt Kurulu Başkanlığı’na atandı.

13 Aralık 2015 tarihinde yapılan Olağanüstü Kurultay’da 636 kayıtlı delegeden 357’sinin oy kullandığı üçüncü tur oylamada 247 oy alarak Demokratik Sol Parti’nin 6. Genel Başkanı seçildi.

Twitter 👉 Önder Aksakal


👉 Şule Aydın Kimdir, Aslen Nereli? Şule Aydın Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu