Kimdir

Sevilay Yılman Kimdir, Nerelidir? Sevilay Yılman Hayatı ve Biyografisi

Sevilay Yılman Kimdir, Nerelidir? Sevilay Yılman Hayatı ve Biyografisi. Gazeteci, sunucu ve yazar olarak hayatına devam eden Sevilay Yılman Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilenler arasında. Özellikle yaptığı yorumlar ile de dikkatleri üzerine çeken Sevilay Yılman Nerelidir? araştırılmakta. Gelin birlikte Sevilay Yılman Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Sevilay Yılman Kimdir?

sevilay yilman kimdir nerelidir kac yasinda

Başarılı gazeteci ve sunucu kimliği ile tanınan Sevilay Yılman Kimdir, Kaç Yaşında merak edilmekte. 1973 yılında Malatya’da dünyaya gelen Sevilay Yılman 2022 yılı itibari ile 49 yaşındadır ve aslen Malatyalıdır. Bir dönem Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmakta olan Mustafa Nihat Yükselir ile evlendikten sonra Yükselir soyadını almıştır. Ardından boşanarak yine kızlık soyadı Yılman ile hayatına devam etmektedir.

1973 dünyaya gelen Yılmaz, 1991 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde 1994 yılında mezun olmuştur. Habertürk’te yaptığı programlara tanınan Yılman, önce tek başına “çapraz ateş” programını daha sonra ise Fatih Altaylı ile “Olaylar ve Gerçekler programını hazırlayıp sunmaya başladı.


Sevilay Yılman Hayatı ve Biyografisi

sevilay yilman hayati ve biyografisi

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Bir dönem Habertürk kanalında Çapraz Ateş programının hem sunuculuğunu yapmış hemde programı hazırlamıştır. Fatih Altaylı ile birlikte Olaylar ve Gerçekler isimli bir programda beraber çalışmıştır. Yine Habertürk’te Gülgün Feyman’la 13. ajansın editörlüğünü yapmıştır.

Sevilay Yükselir daha sonra Beyaz Tv’de Acı Kahve ve Dört Kadın programının yorumcusu ve sunucusu olmuştur. Sabah Gazetesi ve Turkuvaz Medya Grubu’ndada görev hayatını sürdüren Sevilay Yükselir aslen Malatya’lıdır ve Malatya’da dünyaya gelmiştir. Beyaz Tv’de Acı Kahve ve Dört Kadın Bir Erkek gibi programlarda sunucu ve yorumculuk yaptı. Habertürk’ten ayrılıp Sabah Gazetesinde yazmaya devam etti. Ciner Medya Grubu’ndan ayrılıp Turkuvaz Medya Grubu’nda çalışmaya devam etti.

Twitter 👉 Sevilay Yılman 


İlginizi Çekebilir 👇 

👉Ramazan Arıtürk Kimdir, Nerelidir? Ramazan Arıtürk Hayatı ve Biyografisi

Bizi Instgram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu