Bilgi Havuzu

Windows 12 Sistem Gereksinimleri – Windows 12 Kaç GB Ram Gerekli

Windows 12 Sistem Gereksinimleri ve tüm özelliklerini teknoloji severler için araştırdık. Microsoft‘un en son sürümü olan Windows 12 Kaç GB sorusu son günlerde oldukça merak edilmekte. 2023 Mart ayında kullanılmaya başlanacak olan  Windows 12 Beta Sürümü Güncellemesi ve Windows 12 ISO, Pro dowland etmek isteyenler için tüm merak edilenleri bir araya getirdik.

Windows 12 Sistem Gereksinimleri

windows 12 sistem gereksinimleri windows

Günden güne gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayarlarımız içinde yeni işletim sistemleri kullanılmaya başlanmakta. Microsoft tarafından geliştiren Windows işletim sistemi de gün geçtikçe kendini güncelleyerek daha hızlı ve daha verim alabileceğimiz şekilde yeni sürümlerini piyasaya sürmekte. Son olarak 2021 yılında Windows 11 piyasaya sürülmüştü ve çoğu kişi tarafından da kullanılmaktaydı. Bunun üzerine Microsoft Windows 12 üzerinde çalışıyor ve ne zaman çıkacak? sorusu oldukça merak edilmekteydi. Öncelikle buna cevap olarak söyleyebiliriz ki Windows 12’nin Mart 2023’te kullanıma sunulması bekleniyor.

Özellikle de teknoloji yakından takip edenler bu yeni sürüm çıkar çıkmaz güncellemeyi yapmak istemekteler. Microsoft’un yeni sürümü olan Windows 12‘yi bilgisayarınızda güncellemek için Windows güncelleme bölümünden indirip bilgisayarınızı yeniden başlattık ‘dan sonra Windows 12 sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz. bilmelisiniz ki bu yeni sürümü kullanmadan önce bazı gereksinimlere ihtiyaç duyulacaktır. Windows 12 sürümünü bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

Windows 12 için minimum 4GB RAM ve i5 İşlemci gibi sistem gereksinimleri gereklidir.

 

windows 12 dowland indir

İşletim Sistemi Adı Windows 12
Geliştirici Microsoft
Kullanım alanı Tüm Kişisel Bilgisayarlar ve Dizüstü Bilgisayarlar
Dosya boyutu 1,2 GB
Windows 12 Çıkış Tarihi Mart 2023
Yayın Modu PC’de veya resmi web sitesinde
Windows 12 Özellikleri Hata güncellemeleri, Anlar, Daha İyi Yenileme Hızı, Yeni Görev Çubuğu, Birden Çok Ana Sayfa, Podcast Uygulaması
Windows 12 Sistem Gereksinimleri 4GB RAM, i5 veya AMD İşlemci, minimum 256 GB HDD, İyi Saat Hızı
Gönderi Türü teknoloji
Resmi internet sitesi microsoft.com

Windows 12 Kaç GB?

windows 12 kac gb ram gerekli

Microsoft’un son sürümü Windows 12’yi bilgisayarlarınıza yükleyebilmeniz için minimum 4GB RAM ve i5 İşlemci ve 1,2 GB alana sahip olmanız gereklidir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Whatsapp ve İnstagram Yüz Emoji Anlamları 2023

👉 2023 Fatih Okul Wifi Şifresi: Fatih Proje İnternet Şifresi Güncel

Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu