Kimdir

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir, Nerelidir? Yavuz Ağıralioğlu Hayatı ve Biyografisi

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir, Nerelidir?. Türk siyasetçi ve İYİ Parti eski sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Nerelidir? Soruları en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Yavuz Ağıralioğlu 2018 Türkiye genel seçimlerinde 27. dönem İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiştir. İşte Yavuz Ağıralioğlu Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Yavuz Ağıralioğlu Kimdir, Nerelidir?

yavuz agiralioglu kimdir nerelidir

Türk siyasetçi ve İYİ Parti eski sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu 1 Şubat 1972 Trabzon, Çaykara ilçesinin Eğridere köyünde doğmuştur. 2023 yılı itibari ile 51 yaşındadır. İlk, orta, lise öğrenimini Yozgat’ın Sorgun ilçesinde tamamlayan Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Yavuz Ağıralioğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.


Yavuz Ağıralioğlu Hayatı ve Biyografisi

yavuz agiralioglu hayati ve biyografisi

Yavuz Ağıralioğlu 1995-1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı; Muhsin Yazıcıoğlu’nun genel başkanlığı döneminde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2011 yılında BBP genel başkanlığına aday olmuştur. 2011 yılından itibaren Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanlığını yürütmektedir. .

Mayıs 2018’de İYİ Parti’ye katılmış, 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, ayrıca Temmuz 2018’den Temmuz 2019’a dek İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevini de yürütmüştür.

2019-2020 yıllarında İYİ Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak görev yapmıştır.


Bizi Instagram’ dan takip etmek için TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu