Kimdir

Beyza Tufan Kimdir, Nerelidir? Beyza Tufan Hayatı ve Biyografisi

Beyza Tufan Kimdir, Nerelidir? Beyza Tufan Hayatı ve Biyografisi. Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü ve Onursal üyesi olan Beyza Tufan Kaç Yaşında? merak edilmekte. Beyza Tufan Neden Gündem Oldu? Beyza Tufan Hangi Partiden? gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Beyza Tufan Kimdir?

beyza tufan kimdir nerelidir

Sosyal medya ve basında sıklıkla ismi geçen ve Şehit anaları Derneği Basın Sözcüsü olan Beyza Tufan Kimdir? merak edilmekte. Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar ve yorumlar ile de sıklıkla gündeme gelen ve bir dönem Babala TV de sorduğu sorular ile de gündem olan Beyza tufan hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediyor. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun. Twitter’da oldukça etkin. Yaklaşık 80 bin takipçisi bulunuyor.

Son olarak katıldığı Mevzular Açık Mikrofon isimli programda sorduğu soruyla Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Kendisini “Türk milliyetçisi, AK Parti’ye mualif ama 6’lı masasında karşısında, her partinin yanlışını eleştiren, Mansur Yavaş’ı destekleyen, sığınmacıların PKK kadar tehlikeli olduğuna inanan biri olarak tanımlamıştır.


Beyza Tufan Hayatı ve Biyografisi

beyza tufan hayati ve biyografisi

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Beyza Tufan; Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon programında HDP Milletvekili Gergerlioğlu’na yönelttiği sorunun ardından araştırılan Beyza Tufan Tufan’ın sorduğu soru:

“Ömer Bey, açıkçası karşımda bir milletvekili sıfatıyla oturuyor olmanız benim için bir şey ifade etmiyor. Çünkü bugün bir kere daha gördüm ki siz saçtığınız fitne ile insanların zihinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz bir kürt meselesi, kürt sorunu, kürt sorunu… 40 yılı aşkındır binlerce insanın ölmesine neden oldunuz. Ben şimdi size soruyorum, kürt sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtlere ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda hakim, sen kürtsün al sana 10 yıl ceza mı diyor?

Vergi dairesine gittiğinizde kürtlerden 10 kat vergi mi alıyorlar? Bir kürt çocuğu okumak istediğinde, çalıştığında, kazandığında sen kürtsün deyip seni o üniversitenin kapısından mı çeviriyorlar? Bu ülkede çalışıp, üretip, para kazanmak isteyen hangi kürde devlet engel oldu? Meclise dönüp baktığımızda siz terör örgütü ile bu kadar ilişikli bir partinin mensubu olmanıza rağmen ben doğru bulmasam da hala 50 küsür vekil ile temsil halindesiniz…”

Twitter 👉 Beyza Tufan


👉 Ali Özcan Kimdir, Nerelidir? Ali Özcan Hayatı ve Biyografisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu