Kimdir

Türkan Sancar Kimdir, Aslen Nereli? Türkan Sancar Hayatı ve Biyografisi

Türkan Sancar Kimdir, Aslen Nereli? Türkan Sancar Hayatı ve Biyografisi. Hukuk alanınca uzmanlığı olan ve bir çok kitaba imza atan Mithat Sancar’ın eşi olan Türkan Sancar Kaç Yaşında? merak edilenler arasında yer aldı. Bir çok kitabı olan ve okurları tarafından oldukça beğenilen yazar Türkan Sancar hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Türkan Sancar Kimdir?

turkan sancar kimdir aslen nereli

Ünlü ve başarılı yazarlar arasında yer alan Türkan Sancar kimdir? son günlerde en çok merak edilenler arasında yer aldı. Hukuk alanındaki kitapları yanı sıra eğitimci kimliği ile de tanınmaktadır. 1986 yılından bu yana Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ceza ve Ceza Usul Hukuku kürsüsünde başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

2005 yılında Doçent unvanı alan Sancar, hali hazırda ayni fakültede Ceza Hukuku Genel Hükümler, Ceza Hukuku Özel Hükümler ve Kriminoloji derslerini yürütmektedir. Bununla birlikte bir çok kitaba imza atan Sancar, İfade Özgürlüğü İlkeler ve Türkiye kitabının yazarıdır.

Türkan Sancar kitapları; İletişim Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Türkan Sancar tarafından yazılan son kitap “İfade Özgürlüğü İlkeler ve Türkiye”, İletişim Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.


Mithat Sancar Kimdir?

mithat sancar kimdir esi turkan sancar

Eşi Türkan Sancar gibi hem yazar hem de eğitimci kimliği ile tanınan Mithat Sancar, “Birikim” başta olmak üzere farklı dergilerde çok sayıda yazısı yayımlanan Mithat Sancar A.Ü. Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi ve hükümetin teröre çözüm arayışında kurduğu ‘Akil Adamlar Komisyonu’nda adı geçen kişilerden biri olmuştur. bununla birlikte Almanca, İngilizce, Arapça, Kürtçe dillerini de oldukça hakimdir.

3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak giren Mithat Sancar, “Geçmişle Hesaplaşma, Unutma Kültüründen Hatırlama Kültürüne” ,”Devlet Aklı” Kıskacında Hukuk Devleti”, “Şehrin Zulası, Ankara Kalesi” gibi bazı kitaplar yazmıştır. 2023 yılı itibari ile 58 yaşında olan Mithat Sancar Türkan Sancar ile evli ve iki çocuk babasıdır.


👉 Vehbi Vakkasoğlu Kimdir, Nerelidir? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu