Kimdir

Cenk Uygur Kimdir? ABD Başkan Aday Adayı Cenk Uygur Kaç Yaşında, Ne Mezunu? Cenk Uygur Hayatı ve Biyografisi

Cenk Uygur Kimdir? ABD Başkan Aday Adayı Cenk Uygur Kaç Yaşında, Ne Mezunu? Cenk Uygur Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde gündeme gelen Türk gazetecidir.  Cenk Uygur ABD Başkan Aday adayı olması sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Cenk Uygur hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Cenk Uygur Kimdir?

cenk uygur kimdir

Son günlerde gündeme gelen Cenk Uygur Kimdir? merak edilmekte. Özellikle ABD başkanı aday adayı olması sonrasında sık sık araştırılan isimler arasında yer alan Cenk Uygur aslında Türk asıllı Amerikan gazetecisidir.

Bunların dışında iş insanı olan Cenk Uygur aynı zamanda politikacı ve siyasi yorumcudur. 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Cenk Uygur, 2024 yılı itibari ile 51 yaşındadır ve aslen İstanbulludur.

ABD Başkan Aday Adayı Cenk Uygur Kaç Yaşında, Ne Mezunu?

50 yaşında olan ve aslen İstanbullu olan Cenk Uygur, Pensilvanya  Üniversitesi Wharton Ticaret Okulu ve Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından ise Washington D.C.’de özel bir firmada ve sonra New York Eyalet Barosu’nda avukatlık yapmıştır.


Cenk Uygur Hayatı ve Biyografisi

cenk uygur hayati ve biyografisi

Genel olarak Cenk Uygur hayatından bahsedecek olursak; İstanbul’da doğmuş ve 8 yaşında iken ailesiyle birlikte İstanbul’dan ABD’ye göç etmiştir. 2002’de The Young Turks adlı radyo programını başlatmıştır. Bush dönemi ve Irak Savaşı’na muhalefetiyle ünlenen program ilerleyen yıllarda çok kanallı bir video platformu haline gelmiştir.

Ayrıca Cenk Uygur‘un CEO’luk ve baş sunuculuk görevlerini üstlendiği platform; hala siyaset ağırlıklı olup ileri solcu demokrat politikaları savunmaktadır. 2019 itibarıyla kendilerine ait 27 bin civarında ücretli aboneleri, YouTube ve Current TV gibi yayınlandıkları başka platformlarda da 8 milyardan fazla video izlenme rakamları vardır.

Uygur 2010-2011 yılları arasında MSNBC’de sunuculuk yapmış fakat kanal yönetimiyle anlaşmazlıklar sebebiyle ayrılmıştır. The Huffington Post ve CNN gibi gazete ve haber kanallarında düzenli katılımcılık yapmaya devam etmektedir. Kendisi aynı zamanda Justice Democrats ve Wolf-PAC isimli iki siyasî organizasyonun kurucusudur.

İki organizasyonun da ana hedefi paranın politikadaki etkisini azaltmaktır.[4] Uygur, ABD Temsilciler Meclisi için Mart 2020’de Kaliforniya 25. bölgesinde yapılacak özel seçimde aday olduğunu açıklamıştır. Uygur, Müslüman bir ailede büyümüştür. Kendisini ise ateist olarak tanımlamaktadır.

Twitter’da Cenk Uygur

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu