Kimdir

Yeni BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Şahap Kavcıoğlu Hayatı ve Biyografisi

Yeni BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Şahap Kavcıoğlu Hayatı ve Biyografisi. Seçimler sonrasında değişen bakanlık görevleri sonrasında Eski Merkez Bankası Başkanı Yeni BDDK Başkanı olarak atanan Şahap Kavcıoğlu eğitimi, ne iş yapar ve nerelidir? merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Şahap Kavcıoğlu hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

BDDK Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

yeni bddk baskani sahap kavcioglu kimdir

Türkiye’de ikinci tura kalan seçimler sonrasında Cumhurbaşkanı olarak tekrar seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Bazı bakanlılarda değişik yapılmasını sağladı. Bu bakanlıklardan biri de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı idi. Daha önce Merkez Bankası Bankası başkanı olan Kavcıoğlu resmi gazetede yayımlanması sonrasında yeni görevi olarak BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı olarak atanan Şahap Kavcıoğlu Kimdir? merak edilmeye başlandı.

1967 yılında Bayburt’ ta dünyaya gelen Şahap Kavcıoğlu, 2023 yılı itibari ile 56 yaşındadır ve aslen Bayburtludur. eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra, Hastings College’ta İşletmecilik üzerine eğitim gördü.

eğitinlerine ara vermeden devam eden Kavcıoğlu, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı.


Şahap Kavcıoğlu Hayatı ve Biyografisi

sahap kavcioglu hayati ve biyografisi

Aldığı eğitimler sonrasında kariyer basamaklarını ard arda tırmanmaya devam eden Şahap Kavcıoğlu bir çok idari görevde de bulunmuştur. Esbank TAŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem AK Parti Bayburt Milletvekili olarak seçilen Kavcıoğlu, bu görevi süresince TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarda bulundu.

Ağustos 2018’den sonra T. VakıfBank T.A.O. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve T. VakıfBank T.A.O. iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kavcıoğlu, 19 Mart 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na atanmıştır. 2023 yılında seçimler sonrasında ise Merkez Bankası Başkanlığı görevinden BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Twitter 👉 Şahap Kavcıoğlu


👉 Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan Kimdir, Kaç Yaşında?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu